Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Teettekö itse smoothienne vai ostatteko valmiita smoothiebaarista tai kaupasta?

Vierailija
12.04.2016 |

Kattelin tuossa kaupassa esim. Frooshin ja Innocentin smoothien litrahintoja, ja kilohinnoiksi muutettuna ne on jotain €3,0 - 4,5 välissä.

Jos itse ostaa banaaneja, ananaksia, kookosta yms, niin eipä siinä hirveän paljon eroa hinnassa enää ole kaupan kylmähyllyssä myytävään valmissmoothieen. Esim. ananaksessakin on näppituntumalta enemmän painoa niissä kuorissa ja siinä kruunussa jotka menee roskiin, kuin siinä syötävässä osassa (niin, paitsi jos ostaa peltipurkkikamaa).

Teen sillointällöin itse, mutta oon kyllä jo enimmäkseen siirtynyt noihin valmisjuttuihin. Niitä on nykyään niin monta eri sorttiakin ettei niihin ihan heti kyllästy.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
12.04.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan itse. En ostele aina niitä kalleimpia hedelmiä. Pakkasesta löytyy myös ihan ilmaisia itsepoimittuja marjoja.

Saan myös jotain nautintoa siitä kun näen ainesten blenderissä sekoittuvan keskenään! :D

Diggaan olla "hullu tiedemies" ja tehdä omia sekoituksia ja sitte toki maistella niitä.

Vierailija
2/5 |
12.04.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Teen itse. Näin saan halvemmalla tuoreita ja juuri sellaisia kuin haluan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
12.04.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Teen itse. Vadelmia ja punaherukoita löytyy pakkasesta, omasta pihasta ihan ilmaisia. Vaikkakaan hinta ei ole käynyt edes mielessä.

Vierailija
4/5 |
12.04.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Teen itse, tietenkin.

Ja se ananas maksaa torilla 1e /kpl ja lähellä sulkemisaikaa puoleen hintaan, en kalliiksi kyllä sanoisi...

Vierailija
5/5 |
12.04.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse tietenkin. Pakastin täynnä marjoja ja hedelmiäkin jos ei ole tuoreena syöty. Juon vähintään yhden smoothien päivittäin

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yksi yksi