Patti emättimessä, apua!
Hiivalääkekuurin takia huomasin että n. 5-6cm syvyydessä on 0,5cm patti emättimen etuseinässä. Se tuntuu joltain arvelta tai ruvelta. Kova, ja kun kynsi osuu siihen se vihloo vatsassa. On enemmän oikealla puolen.
Reilu vuosi sitten multa poistettiin kohdusta jokin myooman tai polyypin tapainen, sitä ei saatu selvillä mikä tai kumpi oli, mutta jotain tuohon suuntaan. Tuo tuntuu olevan vähän samassa kohtaa, mutta on limakalvon alla, jossain kudoksessa. Help!?
Kommentit (9)
Siis... pystytkö sormellasi tunnutelemaan kohtuasi?
En tietenkään pysty tunnustelemaan kohtuani, mutta vatsan päältä katsoen kohta on suunnilleen sama, erona se, että polyyppi/myooma oli kohdussa ja tuo emättimessä, mutta vihlonta tuntuu suunnilleen samassa kohtaa kuin se kohdunkin mötti. Epäselvästi sanottu.
Mutta sellainen puolikkaan herneen kokoinen, kova, ja vihloo. Kun vauva potkaisi kohdun möttiä, se sattui samallai.
Eikä oo g-piste.
Ap
Sulla on aika oudossa paikassa kohtu, jos näppy on vatsan päältä katsoen samalla korkeudella/samassa kohtaa kuin kohtu ja siellä olleet polyypit tai myoomat. Tai sitten sun emätin on pelästynyt ja vetäytynyt kohtuun turvaan.
Kondyloomaa mulla ei oo ollut koskaan, ja papatkin on aina olleet puhtaat. Ja ikää siis nyt 43v, ja saman miehen kanssa viimeiset 16v.
g-piste