kenet lähettäisit euroviisuihin
Kommentit (10)
cheekin jvgn tai jenni vartiaisen aah ne on nii ihku poksu raksu herkkiä taiteilioita et varmasti muutki maat arvostais ja inspiroitus näitten musiikist aah
saara aalto on kaunis, osaa laulaa ja ihan ok esitys
Robin tai Isac Elliot
Ja siksi että suomesta ei ole koskaan lähetetty sellaista artistia jolla jo olisi fanipohjaa ulkomailla. Ja kyllä uskoisin että ääniä sataisi vähän enemmän kuin lähettämällä joku karvainen juoppo mies tai oopperaa laulaja nainen.
Saaran näistä tämän vuoden ehdokkaista ehkä muuten vaikka jonkun Redraman tai Anna Abreun vaikkapa duoettona :)
En ketään koska ei sieltä hyvää sijoitusta tulisi vaikka millainen biisi tai nykyisessä tapauksessa show olisi. Miksi Suomen on ihan pakko tuonne osallistua? M22
Turha kisa. Aina siellä joku eurohumppa voittaa. Ihmettelen, miksi Israel saa osallistua em. kisoihin. Onko se joku Euroopan satelliittimaanosa?
saara aallon jollain muulla biisillä
Superduo Frederik & Nykänen. Siksi, että tuo kisa ei enempää voisi saada.