Kuukupin käyttäjät! Miten uusiokäytätte kuukautisvertanne?
Mietin tässä, että aivan turhaan kaadan veret kupista vessanpönttöön, kun sitähän voisi vielä käyttää! Miten itse olette hyödyntäneet tämän naiseuden eliksiirin? Teettekö verilettuja? On varmasti hyvin ravintopitoista kamaa, eipä tulisi raudanpuutosta! :)
Kommentit (19)
Annan koiralle nappuloitten kanssa.
Paistan orgaanisia verilettuja ja elukatkaan eivät joudu kärsimään, kun eivät joudu verenluovuttajaksi.
Tein taidetta. Hain opiskelemaan kuvataidetta ja oli osa portfoliotani.
Smoothieen marjojen ja rahkan kanssa. Rautaista välipala
Teen veripalttua, anoppi kehui kovasti viime kuussa.
Olen kokeillut osaksi itsetehtyä luonnonkosmetiikkaan. Siitä saa mukavasti pigmenttiä kuivasmisen jälkeen esimerkiksi kookosöljyn kanssa huulirasvaksi. Myös saippuaan olen kokeillut antamaan väriä.
Hitto kun tuli hyvät borssikeitot!
Vierailija kirjoitti:
Tein taidetta. Hain opiskelemaan kuvataidetta ja oli osa portfoliotani.
MAINIO IDEA! Olen monesti painiskellut sen ongelman kanssa että maalit ovat niin hintavia!
Täytyy ensin erotella klimpit siitä muusta verestä. Itse käytän sellaista siivilää tähän.Klimppejä voi laittaa vaikka leivonnaisiin, esim. pullataikinaan.
Heh. Naisten jutut ei muka ole ällöjä. :D Sitäkin miehen tietämättömyyttä naurettiin kun tamponin kokoa luultiin pimpan koon mukaan. On jotain asioita mitä ei miehenä haluaisi tietää.
Vierailija kirjoitti:
Käytän seksileikeissä. "Simba".
:D :D Illan naurut
Vierailija kirjoitti:
Heh. Naisten jutut ei muka ole ällöjä. :D Sitäkin miehen tietämättömyyttä naurettiin kun tamponin kokoa luultiin pimpan koon mukaan. On jotain asioita mitä ei miehenä haluaisi tietää.
No anteeksi että olen nainen ja minulla on kuukautiset saatana!!!
Mä olen alkanut pestä jauhenlihan kuukuppiverellä. Antaa hyvät aromit lihalle. Pelkkä vesi vain puhdisti. Nyt jauhenlihassa on kunnolla makua.
Tämä oli tarkoitettu vitsiketjuksi, mutta jotkut käyttää kuukautisverta kasviravinteena. En ole kuullut, että kukaan kuppiverta laimentaisi vedellä, mutta jos liottaa kestositeitä vedessä ja käyttää sen veden kukille, niin kuulemma kukat oikein kukoistavat.
Laitan marjapuuroon väriä tuomaan.