panettaa
Kommentit (8)
älä vonkaa vaan, ota vaimosi miehekkäästi syliisi ja suutele niin että sukat pyörii jaloissa.
Ota vaimo miehekkäästi syliin = käytä väkivaltaa ja voimaasi.
Suutele niin että sukat pyörii jaloissasi = sukat pyörivät enintään omissa jaloissasi.
Ainoa missä on järkeä on tuo "älä vonkaa". Sillä varmistaa puutteen.
Mun ohje on, että jätä vaimo ilman seksiä ja muuta sellaista. Vaimosi haluaa huomiota ja tuntea itsensä tärkeäksi. Älä anna siihen mahdollisuutta.
Käy vieraissa, mutta älä kärähdä - salli kuitenkin pieni epäilys. Lopeta yhteisten kotitöitten tekeminen ja hoida omat vaatteesi ja safkasi. Viivy töissä tai harrastuksissa. Älä puhu liikoja. Leiki lasten kanssa, mutta sulje vaimosi ulos yhteisistä hetkistä lasten kanssa. Tyrmää puheet yhteisistä lomista. Älä missään tapauksessa mene vaimosi mukaan vierailuille, älä varsinkaan hänen sukulaistensa luo. Älä vastaa hänen puheluihinsa tai tektsiviesteihin. Käy pitämässä hauskaa kavereiden kanssa - mielellään eronneiden. Puhuessasi katso ikkunasta ulos tai TV:tä. Kun näistä asioista alkaa, olet vahvoilla. Muista: valittaja on puolustusasemissa, joten sinä olet saamassa vallan. Hyvällä tuurilla voit saada käännettyä sen perinteisen aseman, jolla nainen ostaa mieheltä seksillä materiaalista hyvää. Tavoitteena on, että vaimosi ostaa seksillä sinulta huomiota, perheen yhteenkuuluvuutta, seksuaalista mielihyvää, arvostusta jne. Älä alistu!
Vaimosi voi toki kaikota, mutta eihän siltä seksiä saanutkaan. Ei se ainoa nainen maailmassa ole.
..asiat selviksi ennen papin aamenta, ja silloin myös sovittiin, että jos toinen alkaa pihtaamaan, niin toinen saa mennä vieraisiin, ilman mitään selityksiä ja verukkeita.
mutta mies ei anna.....kohta rupeen jakorasiaksi.
mutta mies ei anna.....kohta rupeen jakorasiaksi.
älä vonkaa vaan, ota vaimosi miehekkäästi syliisi ja suutele niin että sukat pyörii jaloissa.
Mitä raiskaamista tuossa olisi jos Ap ei pakota vaimoaan, kokeilee vain syttyiskö vaimo vähän miehisemmistä otteista ja antaa olla jos vaimo ei siten syty. Jos parisuhde on muuten kunnossa niin vaimon ei edes pitäisi suuttua pelkästä aloitteen tekemisestä.
n23
Olet kyllä harvinainen tapaus. Vaimon EI pitäisi suuttua aloitteen tekemisestä. Miksi sitä kuitenkin sivutaan täällä niin usein, että aloitteet tyrmätään aika nurjalla tavalla?
Jokseenkin sata prosenttia torjutuista aloitteista kirjataan vonkaamisen sarakkeeseen. Useimmat väsyvät jossain vaiheessa vonkaamiseen. Jotkut tyytyvät harrastamaan seksiä kun toinen puoliso sattuu haluamaan, monet aloittavat sivusuhteen.
En voi puhua kaikkien muiden ihmisten puolesta ja asiaa on käsitelty tälläkin palstalla, mutta oma näkemykseni on, että jos seksielämä ei edes auttavasti tyydytä kumpaaki osapuolta, parisuhde ei varmasti pysy kunnossa. Syy ilmenee edellisestä tekstikappaleesta.
se