Helsingin keskustassa leikkipaikka taaperolle?
Jos lähden Helsingin keskustaan niin onko missään paikkaa, jossa taapero voi ryömiä ja mennä? Sen tapaista kuin ostoskeskuksissa. Mielellään sisällä, kun tarkoitus olisi käydä parissa kaupassa niin olisi kiva jos muksu ei olis yltäpäältä hiekassa.
Kommentit (5)
Kannattaa kuitenkin vahtia.. nimeltä mainitsettomista syistä, ettei joku heitä rasistikranaattia tänne suuntaan :o
Kampin yläkerrassa on vapaampaa tilaa. Puistoon nurtsille veisin itse.
Sanomatalon kahvilan valtaavat lastenvaunukolonnat joka päivä. Varsinainen leikkipaikka se ei ole, mutta on kai lapsista toisilleen iloa. Ja siellä sitä vertaistukea riittää, mammoja on kahvilassa enemmän kuin porukkaa Saipan pelissä.
Esim. Kampin ostoskeskuksen 3. kerroksen hoitotilassa mahtuu myös vähän leikkimään, on leluja ja jonkin verran tilaa. Jos haluaa ihan kunnolla irrotella, niin voi mennä ratikalla tai metrolla Hakaniemeen, siitä on lyhyt kävelymatka leikkipuisto Linjaan, jonka sisätiloissa mahtuu aamupäivisin leikkimään.
Siis vahtisin raaperoa itse, kun hän leikkii. Stokkallakaan ei taida olla? Vai onko siellä ravintolamaailmassa?