NYT-lehden päivän persu-dissaus.
KYLLÄ, nyt-lehti jatka persu-dissailujaan. Tosin mitään asiaa ei tässäkään jutussa ollut. Keskittyi taas pelkästään persujen haukkumiseen. Säälittävää toimintaa Sanomilta. Miksi he eivät kerro poliittista kantaansa suoraan lukijoille?
Kommentit (5)
Mikä persuDISSAUS tuo nyt oli? Sanantarkka raportti siitä, miten TV:ssä esitetty ohjelma eteni.
[quote author="Vierailija" time="08.09.2015 klo 15:32"]
Mikä persuDISSAUS tuo nyt oli? Sanantarkka raportti siitä, miten TV:ssä esitetty ohjelma eteni.
[/quote]Mikä muu tuon "raportin" syy on? Lue se, siitä ei saa mitään irti. Siinä ei ole mitään sisältöä. Siinä vain taas kerran ihmetellään kun persu sanoi jotain taas aivan väärin.
Mä en näe tuossa persu-dissausta, vaan ministerin grillaamista. Hän nyt sattuu olemaan persu, mutta saman kohtelun olisi varmasti saanut kuka tahansa muu ministeri, joka ei olisi suostunut perustelemaan päätöksiään. Vastuunkantamisen oppirahoja ps:llä.
Vihervasemmisto tietää olevansa henkitoreissaan ja joutuu siksi käyttämään viimeisetkin oljenkorret loan heittämiseksi arkkivihollisensa päälle.
Persujen ulina kuuluu taivaaseen saakka.