Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Työpaikkahaastattelusta

Vierailija
26.03.2007 |

kertokaahan mitä voisi vastata kysymykseen hakijan vahvuuksista. Olen menossa tällä viikolla työpaikkahaastatteluun ja tiedän varmasti, että kysytään, mitkä ovat heikkouksiani. Toki sellaisia löytyy roppakaupalla, mutta tuskin kannattaa kertoa, että olen esim. saamaton tai järjestelykyvytön.. ;) Mitkä siis olisivat sellaisia positiivisiksi luonnehdittavia heikkouksia, joita voisi mainita. Auttakaa!

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
26.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

tulet toimeen asiakkaiden kanssa? olet päämäärätietoinen? luotettava ja teet asiat ajallaan?





mieti rehellinen vastaus.



rekrytoija



Vierailija
2/3 |
26.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

niin, taisin tehdä kirjoitusvirheen... Piti siis kysellä apua siihen, mitkä voisivat olla heikkouksia, joita " uskaltaa" haastattelussa mainita. Toki vahvuuteni tiedän, mutta heikkoudet ovatkin sitten toista luokkaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
26.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

minusta ne tyytyy aina yhden heikkouden kertomiseen, eivät siis vaadi koko litaniaa. Valitse sieltä sellainen heikkous, jota on mahdollista kehittää ja ilmaise, että sen kehittäminen on työn alla.