Mistä kosmetiikkatuotteesta et luopuisi?
Mainitse vain yksi ja perustele!
Minä en luopuisi Kanebon 38 astetta ripsarista. Se ei tahri silmien alustaa, kaikki muut tahrii (mulla on tummat silmänaluset ja pakko käyttää valokynää tai peiteväriä siinä alla ja muut ripsarit tahrii päivän mittaan siihen väriä)
Kommentit (8)
YSL: n valokynä ihan ehdoton tuote ja Joe Blascon värivoide.
ottaa päähän kun mun huulikiillon suosikkiväri on lopetettu.
Täsmäsävy albiinoiholleni ja tarpeeksi peittävä, silti notkea. Käy myös peitevoiteeksi ohuempien meikkivoiteiden kanssa.
aurinkopuuterilla saa parilla sipaisulla terveen värin kasvoille ja vähän varjostuksia sopiviin paikkoihin. Huulikiilto paitsi hoitaa huulia myös yksistään jo antaa säihkettä kasvoille silloin kun ei ole aikaa muuten meikata. Suosin erittäin kiiltäviä voidemaisia kiiltoja, joissa on mielellään paljon metalli- tai helmiäishippuja mukana.
Kaikki muut voiteet joko tukkivat ihon ja aiheuttavat mustapäitä ja näppyjä sekä saavat naaman kiiltämään tai jättävät ihon liian kuivaksi. Vuodenajan ym. mukaan vähän vaihtelen voidetta, mutta kunhan on Biothermiä, toimii. =)
Muistaakseni nimi on Colour clone tms. (en muista, ja pullo on kotona ja minä töissä).
Loistava tökötti näin keski-ikäisen naamalle ainakin. Maksaa mammonaa, mutta on hintansa väärti. Ero halpistuotteisiin on huikea: levittyy iholle hienosti, ei näy eikä tunnu.
On edullinen (n. 17¿) peittää todella tehokkaasti ihon pienet virheet ja punoituksen tekemättä kuitenkaan maskia. ja todellakin myös kestää koko päivän, ei tarvi korjailla.
mun omat kulmat on ihan olemattomat