IHANAA, KRISTIINA JATKOON!!!!! WAU!!!
Kommentit (6)
Niin ja mikkitekniikkaselitys a la alaikäisiä kuolaava Kallonen ei päde, koska laulaa väärin myös ihan ilman mikkiä, esim. Juha Tapion kanssa laulaessaan.
Miten te Kristiinaa kannattavat ette voi olla välittämättä siitä englannin kielen omituisesta ääntämisestä, puhumattakaan todella honottavasta lauluäänestä?? Niin outoa.
Ja se anteeksi annettakoon, kun ei ole kyse missikisoista. Mutta kun ei se maalaistollo osaa edes laulaa; jopa Askokin jo totesi, että laulaa JATKUVASTI nuotin vierestä ja pieleen ( ja sillä korvia raastavan honottavalla tyylillä..).
Täytyy vaan ihmetellä, että kuka sitä oikein äänestää. Tai kuten jossain ketjussa joku jo totesikin, niin kai ne pissis-ikäiset viitsivät yleensä osallistua tuollaisiin äänestyksiin ahkerimmin. Aikuiset taas eivät viitsi osallistua, joten siksi Kristian putosi. Ja nyt jäljellä on siis vaan kaksi pissistä sekä keskenkasvuisen oloinen kloppi... Kristianin mukana häipyi taso koko kisasta.
Veti tosi hienosti, lukuunottamatta pieniä ' sooloiluja' toisen biisin lopussa :)