Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kerro chihuahuastasi

Vierailija
12.08.2015 |

Onko räksyttämätöntä chihua olemassakaan? Sopiiko kerrosaloon? Miten suhtautuu muihin ihmisiin/ eläimiin kadulla? Kerro luonteesta ja sairauksista! :) olen harkinnut chihua mutta en tiedä käykö kerrostaloon jos jokaisesta äänestä rappukäytävässä alkaa hirveä räksytys..

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
12.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulla kaksi, toinen haukkuu esim ovikellolle kerran sen soidessa, mutta muuten ei ikinä (yleistä kyllä joka koiralla) ja toinen ei hauku millekkään. Ihania <3 hyvin suhtautuu kaikkeen, mutta tähänkin taitaa vaikuttaa KOULUTATKO koirasi vai et. Kadulla kävelee ihan kuin muutkin hyvin koulutetut koirat....(???) Luonteet molemmilla priimaa :) ihmeellistä yleistystä tuo räksytys, ite en oo tavannu vielä yhtäkään räksyttävää chihua. Kannattaa liittyä chihufoorumille,sieltä saa paljon tietoa.

Vierailija
2/3 |
12.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja ainiin ^ kerrostalossa asutaan! Toinen tällä hetkellä 7kk ja toinen 3,5v. Hyvin sopeutuneet pennusta pitäen kerrostaloelämään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
13.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mun chihu ei ole koskaan "oppinut" haukkumaan. Haukahtaa ehkä kerran vuodessa vahingossa. Ollaan asutti aina kerrostalossa ei ongelmia.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kuusi yksi