K Citymarket Iittala keräilykampanja etu -50%. Huijausta?
Olen kerännyt M Citymarketin Iittala "Kerää leimoilla lumoavat Kivet ja Kastehelmet" leimoja. Tänään sitten olisin ostanut niitä aika isonkin kasan. Kävin reippaasti yli 20 kiveä läpi ja kaikki oli kakkoslaatua. Joissain oli kupla/kuplia lasin sisällä ja monessa värivirheitä. Jäi siis ostamatta. EN halua rikkinäistä lasia omaan kotiini enkä antaa lahjaksikaan. Kastehelmiä en jaksanut alkaa käydä läpi.
Onko tämänkaltainen huijaus yleistäkin tuollaisissa kampanjatuotteissa? Myydäänkö ihmisille vaan sekundaa halvalla? Lapussa ei mielestäni missään lue, että kampanjatuotteet eivät olisi Iittala 1-laatua. Pitäisikö minun jostain tajuta se tieto etsiä? Kenelle tästä kannattaa valittaa? Kulutuslautakunta tms.?
Voinko vaatia K Citymarketilta ykköslaadun tuotteita puoleen hintaan kuten lupaavat?
MIeluummin ostan ehjän täyteen hintaan :-) ja taidanpa vaihtaa johonkin toiseen kauppaan.
Kommentit (11)
että Iittala saa myydyksi sekundansa tuolla tavalla, edes puoleen hintaan. Mäkään en ole jaksanut alkaa kalastella leimoja. Ostan astioita Lohjan Latvalasta, missä esim. Arabian posliinit on lähes aina 25% alessa.
jo ostanut ja kaikki on kyllä ollut ihan ehtaa 1.luokkaa ilman pienintäkään vikaa!!
ja olivat ihan I-luokan tavaraa. Ei vikoja. Kiviä en edes katsonut.
Nyt kyllä ihmettelen, että missä Cittarissa olet mahtanut käydä. Meillä kaikki kyllä ihan tietääkseni 1-laatua eikä ole kyllä asiakkaatkaan valittaneet. Ja asiakkaat kyllä aivan varmasti sanoisivat, jos vikaa olisi. Ehkä sinun kannattaisi ottaa tämän mainitsemasi Citymarketin henkilökuntaan yhteyttä ja kysyä asiasta?
t. K-citymarketin myyjä
Onko Citymarketin nimissä narrattu ihmisiä ? Joku Citymarketin mainos oli 18 . 5 netissä ja luvattiin että kohdalleni tuli voitto , se oli Kamera ja tilaus no :601485 . Toimitus kulut vaan 1 euro . Eipä ole moista kameraa kuulunut ? Huiputetaanko vaan ihmisiä ?
Missä purkissa olet kasvanut, maailma on täynnä huijjareita..herätys!
Minä olen jo vaihtanut, huomannut saman monessa muussakin asiassa kyseisessä kauppa ketjuissa. Tarkkana tarvii olla kassallakin että se mikä on ollut tarjouksessa ei ole yltänyt kassalle asti.
http://www.k-citymarket.fi/Koti-ja-vapaa-aika/Iittala-keraily/