TAAS rikastui kulttuuri Oulussa!
[quote]
Nuori nainen raiskattiin Oulussa
Viikonloppuyö Oulussa toi taas mukanaan raiskaustapauksen. Lauantain vastaisena yönä 17-vuotias oululaisnainen raiskattiin Heinätorinpuistossa Heinäpään kaupunginosassa.
Rannan suunnasta kävelleen naisen pysäytti neljän miehen seurue. Yksi miehistä raiskasi naisen muiden pidellessä kiinni. Teko kesti lyhyen ajan ja nainen poistui paikalta ilman ulkoisesti näkyviä vammoja.
Raiskaus tapahtui kello yhden ja kahden välillä. Heinätorinpuisto on Heinäpäässä Kirkkokadun ja Torikadun välissä. Raiskaus tapahtui puiston Limingankadun puoleisessa osassa.
Nainen hälytti yöllä poliisin ja hakeutui sairaalatutkimuksiin. Päivällä hän kävi poliisikuulustelussa, ja kertoi pystyvänsä tunnistamaan seurueesta ainakin raiskaajan.
[b]Seurueeseen kuuluneet vaikuttivat noin 25-30-vuotiailta. He olivat pukeutuneet tummiin vaatteisiin. Miehet olivat puhuneet vierasta kieltä, ja naisen käsityksen mukaan he lienevät lähtöisin jostakin Välimeren maasta.[/b]
Raiskaaja oli noin 175 senttiä pitkä ja normaalivartaloinen. Hänellä on tumma lyhyeksi leikattu tukka, teräväpiirteinen nenä, silmän lähellä iso luomi ja parransänki. Kaulassaan miehellä oli hopeinen kaulakoru.
Rikoksen selvittämiseksi poliisi pyytää kertomaan asiaan liittyvät tiedot numeroon 0718765906 tai 5529215.
Poliisi tutkii edelleen joulukuista raiskausta Oulun ydinkeskustassa Otto Karhin puistossa ja tammikuista raiskausta Hupisaarille keskustan liepeillä. Kummassakaan tutkinnassa ei ole tapahtunut läpimurtoa.
" Sellaista yhtäläisyyttä ei ole, että voisi sanoa tekijän olevan sama. Paikkakin on eri. En yhdistäisi näitä raiskaustapauksia vielä" , sanoo rikoskomisario Matti Pohjosenperä Oulun poliisista.
Sen Pohjosenperä myöntää, että tapaukset ovat poikkeuksellisia. " Se on epätavallista, että miesjoukko on liikkeellä, ja joku joukon keskeltä lähtisi raiskaamaan."
[/quote]
Eiköhän olisi aika saada muutosta tähän nykyiseen maahanmuuttopolitiikkaan!
Kommentit (9)
ja näistä kaksi on ollut joukkoraiskauksia
oikeasti ulkkisten tekemä vai epäilläänkö vain?
- 6 -
ihme touhua puolustella väkisten niitä ulkkiksia. turvakameroissakin näkyi kuvaukseen sopiva porukka.
kuin Välimeren alueelta kotoisin olevia.
Mutta sitä siis ei ole selvitetty vielä.
uhri sanoi että tekijät _saattoivat olla_ ulkomaalaisia. näinsiis mediassa. mikäli asiassa on tullut faktatietoa, olen valmis muuttamaan kantaani mutta siihen asti kun faktaa ei ole, saan epäillä ihan rauhassa.
ap näkee asiat juuri niinkuin haluaa, asioiden oikeasta laidasta viis!
- 6, 13 ja 16 -
Ruotsissa asuvat suomalaisetkin karkotettakoon kotiin, samoin Espanjassa asuvat suomalaiset eläkeläiset tai Floridassa tai missä vaan.
Kukin pysyköön omassa kotimaassaan!
Mulla ei oo varaa matkustaa, eikä muillakaan saa olla.
Enkä halua, että kukaan ulkkis tulee tänne ja saatana pätee ja ansaitsee enempi kuin mä.
Ulkohuusi=ulkkis=mutakuono mussassaaa...
Vaan sellaiset jutut tapahtuvat hetken mielijohteesta ja tilanteesta.
Olet ap ihan tosi aika rasistinen ja pöljä.
Älä tee johtopäätöksiä maahanmuutosta yhden rikosuutisen perusteella.