Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

mikä olisi kohtuullinen aika

Vierailija
31.03.2009 |

Teimme viime tiistaina kaupat skootterista. Konetta ei ollut juuri silloin liikkeessä vaan lupasivat tilata sen. Lupasivat skootterin torstaiksi tai viimeistään perjantaiksi. Nyt kuitenkin jo tiistai eikä skootteria ole vieläkään tullut.

Mikä olisi mielestänne kohtuullinen odotus aika? Mietin koska menen perumaan kaupan ja haen skootterin muualta. Vai vaadinko hyvitystä?

Skootteri oli lahja lapselle isoisältä ja he kumpikin ovat harmissaan ja pettyneitä kun luvattua skootteria ei näy.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
31.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

ajattelisin, että 2vko olisi kohtuullinen aika odottaa. Sen jälkeen hinnan alennusta tai jotain kaupan päälle. Voihan olla niin että ei ole kauppiaasta johtuva syy

Vierailija
2/3 |
31.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

voiko sitä kauppaa edes perua. oota rauhassa vain. Miksi et kelpuuttanut sellasta mallia mikä olisi ollut valmiiksi kaupassa? Oma vika. Senkun kärsit

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
31.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Viikko on minusta ihan kohtuu odotusaika, lyhyt oikeastaan.

Se on nykytrendi että mitään ei saa heti.. tavarat valmistetaan kun on tilaus

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi yksi kaksi