Onko muita, jotka ei jaksa lähteä lenkille tänään?
olen tottunut liikkumaan n. 1,5-2 tuntia päivässä mahd. mukaan. Eilen olin jo niin väsynyt lenkin jälkeen että halusin heti nukkumaan ja tuntu et jalat painoivat varmaan ja pakarassa pisteli, ym.
Nytkään en jaksa,vaan mies meni yksin kauppaan.
Mitä tälle voi tehdä?(olen vkolla 15)
Kommentit (7)
kirjallisuutta treenaamisesta?
Kunto kasvaa levossa, niin hassua kuin se onkin. Olet varmaan ylikunnossa tuollaisella rehkimisellä ja ihan raskaudesta riippumatta kroppasi ilmoittaa levon tarpeensta kuuri lihasten väsymyksen kautta.
Supisteli jo kun yritin kiskoa lenkkareita jalkaan.. kävelin hissukseen lyhyen lenkin koiran kanssa ja äkkiä takaisin sohvalle loikoilemaan.
t: himoulkoilija rv36
niin vaavikin tykkäis nukkua raittiissa ulkoilmassa. Mutta vielä on yöpuku päällä ;)
Kakkosen core jumpat on nauhalla. Minäkään en millään malttaisi pitää taukoja, mutta teen sitten venyttelyä tai pilatesta välipäivinä, niin silti tuntuu että teen jotain.
parempi olo. On jollakin ongelmat.