Missä ikävaiheessa lapset ovat rasittavimpia?
Musta tuntuu et meidän 3-vuotias yhdistettynä 4kk vauvaan on melkoinen pari:))Toisella hirvee uhmaikä ja toinen kokoajan kitisee kun ei vielä pääse liikkeelle..
Kommentit (4)
kysyi, minkä ikäisiä lapseni ovat. Ja sanoi sitten, että eli eivät vielä pahimmassa murrosiässä - eli tästä tulkitsin, että lasten kanssa hankalin aika on vielä edessä!
toivottavasti eivät ole siinä tulleet äitiinsä.
sanomisillaan, tekemisillään ja pelkällä olemassa olollaan, että voisin myös väittää tätä parhaaksikin iäksi! Eli varmasti lapset ovat jokaisessa ikävaiheessa ihanan kamalia ja kamalan ihania =)
Ps. Uhmaisen isoveljen rinnalla ½-vuotias kuopus tuntuu todella helpolta tapaukselta. Saa sitten nähdä, muuttuvatko roolit 2-vuoden kuluttua?
Alkavat kiusata toisiaan ja huuto on loppumaton. Sitä jatkuu sitten niin kauan kuin asuvat saman katon alla.