Inhottavaa :( Kassa yski suoraan korteille :(
Kävin tänään Prismassa kaupassa ja maksutilanteessa kun allekirjoitin kuittia ja kassalla oli vielä korttini kädessään niin alkoi yskiä ja nosti juuri sen kortillisen kätensä suunsa eteen. (sori pitkä lause) Sitten ojensi kortit minulle. Teki mieli sanoa, että voitko desinfioida ne ensin, mutta ujoja ihmisenä olin hiljaa. Siinä ne taudit sitten leviää :(
Kommentit (5)
Tai ensin nuolaistaan sormia ja sitten kaivvetaan raha/kortti... Parhaat kertoo olevansa oksennustaudissa...
Et se siitä!
Kun olet keittänyt korttisi ilmoitat kassaneidin pomolle ja hommaat sille lutkalle potku! Älä huoli, sinä selviät tästä!!
Ja ei se ole oikein toisinkaan päin. Siis että asiakkaat limoo. Mutta enpä ole ikinä sellaista tehnyt. Sen verran kuitenkin toisen ihmisen kunnioitusta.
ap
Eukko ei kääntänyt päätään pois, saatikka laittanut kättään suun eteen. Disgusting.
Vai tarkoititko kenties kassanhoitajaa tai myyjää?