Olenko ainoa joka EI tykkää olla yöpaidassa yhtään enempää
Kommentit (15)
Mä nukunkin päivävaatteissa. Farkut jaksan yleensä riisua, mutta kyllä nekin joskus jää koko yöksi jalkaan.
En minäkään tykkää, koska yöpaidassa tulee kylmä. Päivällä pitää olla 2-3 kerrosta vaatteita, yöllä nukun lämpöpeiton alla ylläni yöpaita, leggingsit ja villasukat.
Et ole. Puen heti herättyäni päivävaatteet.
Yöpaidassa on parasta. Tosin itse käytän yöpaitana ihan normaalia t-paitaa, eli en tiedä lasketaanko sitä. Inhoan päivävaatteissa olemista, riisun ne aina heti päästessäni takaisin kotiin.
[quote author="Vierailija" time="19.12.2014 klo 19:35"]Et ole. Puen heti herättyäni päivävaatteet.
[/quote]
Sama :)
Minäkin puen heti illalla herättyäni farkut ja menen suihkuun.
Mä käytän sellasta silkkiyöpaitaa vaan mun salarakkaan kanssa, kun se sano, että on jännempää, kun tisut on välillä piilossa.
Pyjama on paras. Yöpaidassa alkaa jalat palella helposti.
Mä en omista yhtään yöpaitaa. Max pikkarit päällä, mutta mulla on kotivaatteet erikseen, jotka laitan kun herään ja vasta ennen töihin lähtöä vaihdan ne vaatteet, mitä siellä pidän. Aamuvaatteet on fleeceoloasu.
Joo, en tykkää. Vaikka käytänkin yöpaitana normi paitaa, ja näin talvella pitkähihaista. On jotenkin keskeneräinen ja nuhjuinen olo jos yöpaita on päällä. Joskus vien ensin koiran ulos ja sitten vasta menen suihkuun. Silloin on pakko laittaa alle rintsikat, että olo on inhimillinen.
Nukun alasti, päivällä ei oo mitään ongelmaa olla yöpaidassa. Tosin vaan jos lapset on kipeenä niin voi olla päivän sisällä, harvoin muuten. Toisin sanoen mulla on yöpaita aika harvoin käytössä.
Minä vaihdan usein illalla yöpaidan tai pyjaman päälle kun olen käynyt suihkussa. Mutta riisun ne kun menen nukkumaan, nakkeja on mukavampi nukkua.
[quote author="Vierailija" time="19.12.2014 klo 22:17"]Minä vaihdan usein illalla yöpaidan tai pyjaman päälle kun olen käynyt suihkussa. Mutta riisun ne kun menen nukkumaan, nakkeja on mukavampi nukkua.
[/quote]
Siis nakkena eli nakuna.
Minä nukun alasti, mutta käytän yöpaitaa aamulla ennen kuin käyn suihkussa ja puen päivävaatteet. Joskus se suihkussakäynti menee iltaan, joten helposti tulee koko päivä notkuttua yöpaidassa. Päivävaatteita en viitsi pukea ennen kuin olen käynyt suihkussa.