Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kuvaile millainen on tuntemasi henkilö, joka ei pidä mistään eläimistä? Luonne,koulutus jne

Vierailija
08.02.2007 |

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
08.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eläimet haisevat, inhoan karvoja jotka tarttuu vaatteisiin enkä voisi kuvitella asuvani eläimen kanssa samassa talossa. Tai no ehkä akvaariokalan :)

Vierailija
2/7 |
08.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

On lapsesta saakka kuullut " hyi, älä koske, älä mene lähelle" - litaniaa aina kun joku eläin on ollut lähistöllä. Pitää eläimiä alempiarvoisina eikä voi ymmärtää, että jollain on " likainen elukka" kotonaan. Ei halua edelleenkään koskea eläimiin, pelkää myös niitä. Luonteeltaan hysteerisyyteen taipuvainen (lapsuuskodissa my6ös hysteerinen suhtautuminen lähes kaikkeen), empatiakyvytön, hyvin itsekäs. Kokee monessa asiassa olevansa muita ylempänä. Toisaalta taas avulias, mutta haluaa aina alleviivata apuaan, ilmeisesti vaikuttaakseen muiden mielestä mukavalta tyypiltä. Hyvin epävarma itsestään ja erityisesti ulkonäöstään. Arvostettu asiantuntija alallaan, ura hyvässä nousussa, akateeminen koulutus.



Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
08.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen akateemisesti koulutettu, akateemisesta perheestä, omakotitalo ja 2 lasta.



Itse en voi ymmärtää ihmisiä, joiden mielestä eläimet ovat kaiken muun yläpuolella.





Vierailija
4/7 |
08.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä en ikinä ottaisi mitään eläintä kotiini. En pidä niiden aiheuttamasta sotkusta ja suoraan sanottuna niistä olisi liikaa vaivaa. Olen kolmikymppinen kahden lapsen äiti, koulutukseltani diplomi-insinööri. Ihan tavallinen järjestystä rakastava ihminen.



Lapsuuden kodissani oli eläimiä lehmistä ja vuohista kissoihin, joten tottumuksen puutetta tämä ei ole.

Vierailija
5/7 |
08.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen ammatiltani luokanopettaja, minulla on kaksi lasta ja ihana mies. Olen ekstrovertti ja tulen hyvin toimeen ihmisten kanssa. Pidän lihan syömisestä, käytän nahkatakkia ja -kenkiä mielelläni. Pelkään hiiriä, rottia, hämähäkkejä, matoja, torakoita ym. kaikenlaisia pieniä ötököitä. Koira on purrut minua lapsena naamaan ja olen loukkaantunut lievästi, kun hevonen heitti minut selästään ratsastustunnilla. Pidän enemmän ihmisistä kuin eläimistä.

Vierailija
6/7 |
08.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jollain lailla kylmä ihminen muutenkin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
08.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sosiaalinen, lapsirakas, akateeminen, itsepäinen eikä voi sietää mitään eläimiä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi seitsemän seitsemän