Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ihastuminen parisuhteessa

Vierailija
16.09.2011 |

Olen parisuhteessa ja on lapsiakin ja olen ihastunut korvia myöten yhteen mieheen jonka kanssa olen vaihtanut myös sähköposteja ja pari kertaa on nähtykin.mies kirjottaa vähän flirttailevasti mut ei suoraan mitenkään ehottele tai kehu tms. ja vastaa posteihin muutaman päivän viiveellä.Tuleekohan tästä mitään? Kun nähtiin niin mies oli todella kiinnostunut minusta sen näki heti.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
16.09.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

parisuhteessa. Älä ole tyhmä ja petä. Tuhoat lastesi elämän ja traumatisoit miehesi. Mikään ei ole sen arvoista.



Jos oma parisuhde tuntuu tylsältä, onneksi olkoon: se on arkea! Siihen moni pyrkii. Elämän ei tarvitse olla, eikä se voikaan olla, huippujännittävää ja mielenkiintoista koko ajan.



Ihastuminen on luonnollista, mutta se on vain fysiikkaa. Olet aikuinen ihminen ja pystyt tekemään oikeita ratkaisuja, et ole enää teinihormonien vallassa.

Vierailija
2/2 |
16.09.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

mielestäni kuuluu väliin ihastumiset jne. Eikä pieni flirttikään pahaa tee. Sen pidemmälle ei kannata mennä, tämän voin sanoa kokemuksella. Mikäli se oma parisuhde mättää, kannattaa laittaa se kondikseen tai luovuttaa kokonaan ennenkuin lähtee tekemään mitään isompaa. Usko pois!



Minä henk.koht. koen että pieni viaton sutina silloin tällöin piristää omaa parisuhdetta mutta siihen se kannattaakin sitten jättää.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme seitsemän neljä