Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Koko ajan väsynyt

Vierailija
23.09.2011 |

mikään ei innosta.lapsia kaksi toinen 2,5v ja toinen 5,5kk.esikoinen hirveän hankala..saa tapella joka asiasta ja kieltää kaikesta kun pahojaan vaan tekee.ei se mitään jos vaan jaksas tehä jotain asialle, mutta ei vaan tunnu olevan voimia mihinkään.kunto repsahtanut samoin ulkonäkö ja ulkoilu tuottaa tuskaa.(ulkonäön "huoltoon" ei pahemmin rahaa laskujen jälkeen jää)en saa edes itseäni liikkeelle.käydään yleensä ulkona lasten kanssa kerran päivässä..joskus kaksi jos isä lähtee mukaan.silloinkin väsyttää eikä oikeen huvita mikään..mitä tehdä asialle..?mikä tämän väsymyksen aiheuttaa??ja voitte arvata että seksielämäkin on aika kuollutta. :(

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
23.09.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

että öisin saan kyllä yleensä nukuttua hyvin jos lapset ei valvota ja silti tunnen itseni niin väsyneeksi kun olisin valvonut viikon putkeen..onko muita samaa kokevia/kokeneita?

Vierailija
2/6 |
23.09.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta kannattaa panostaa siihen, että syöt hyvin ja otat vitamiineja (ainakin D:tä, tarvittaessa myös B:tä ja C:tä) ja yrität raahata itsesi liikkumaan edes vähän. Varaa aika vaikka lenkkiin joinain iltoina viikossa, sovi miehesi kanssa etukäteen, että on "pakko" mennä. Jos tykkäät kuunnella musiikkia, kuuntele sitä lenkkeillessäsi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
23.09.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

pitääkin vaikka napsia noita imetysajan vitamiineja(imetän siis nuorinta) jotka tuonne kaapin perukoille on hautautunut ja kaivella kävelysauvat esiin jos saisi joinakin iltoina itseään niskasta kiinni ja lähdettyä lenkille.

Vierailija
4/6 |
23.09.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

kilpirauhasarvot tarkistettava varsinkin!



Sopiiko tämä sinuun?



http://www.poliklinikka.fi/?page=6879420&id=5641113

Vierailija
5/6 |
23.09.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

olen alle 30v ja suurin osa noista oireista ei sovi minuun ollenkaan..

Vierailija
6/6 |
23.09.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla on esikoinen 3,5v., keskimmäinen 2,5v. ja kuopus 6kk. Tunnistan nuo sun oireet ja mielialan täydellisesti. Mutta valoa tunnelin päässä: oon huomannut kahden edellisen vauvan kohdalla, että mieliala alkaa kohenemaan yleensä kun vauva on 7-9kk. Itse olen silloin lopettanut imetyksen ja oma kroppa on palautunut taas itselleni, raskauslöllöt on jo hiukan kiinteytyneet ja jotenkin kummasti sitä on taas alkanut kiinnostaa oma ulkonäkökin hiukan.



Mutta tiedän kyllä paremmin kuin hyvin mitä käyt läpi. samassa suossa ollaan siskoseni.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi seitsemän kahdeksan