Mitäs kun seksi miehen kanssa ei huvita kuin kännissä?
Tilanne on siis se, että selvinpäin ei tee mieli seksiä. Tarvitsen vähintään 3annosta alkoholia, että alkaa huvittamaan. Seksi ajoittuu aina myöhään illalla tai yöhön, kun kaikki kolme lasta on nukahtaneet ja meillä on kahdenkeskistä aikaa. Ja sitten mua vaan väsyttää ja vain alkoholilla pystyn innostumaan. Ja tämä tarkoittaa ryyppäämistä vähintään pari kertaa viikossa.
Lapsia emme saa hoitoon, että päiväaikaan olisi aikaa toisillemme.
Tämä tilanne alkaa tuntumaan aika kauhealta, ei kai näin voi jatkua. Harmittaa miehenkin puolesta kun se kuitenkin yrittää tosissaan mua sytyttää, mutta ei kun ei. Mutta, kun juon, seksi on loistavaa, meidän molempien mielestä.
Kommentit (2)
Yhdessä kuitenkin ollaan oltu yli kymmenen vuotta. Voi olla osittain syynä tyytymättömyys miehen käytökseen muilla elämänalueilla. Hän ei jaksaisi perhe-elämää ja on kiukkuista sorttia ja hermostuu helposti lapsille.
Osana on sitten väsymys, en vaan jaksa enää klo23 jälkeen kun koko päivän olen vetänyt tätä kotirumbaa.
Seksissä sinänsä ei ahdista eikä pelota mitään, vaan nautin kovasti itsekin silloin kun innostun.
ap
Minkälaista seksi olisi selvinpäin? Mikä siinä ahdistaa/pelottaa/tökkii?
Mikä on se tunnejuttu, joka sun täytyy työntää syrjään tai turruttaa alkoholilla, ennen kuin pystyt kiihottumaan?
Häpeä? Suru? Tyytymättömyys? Kiukku? Pettymys? Vai jokin ihan muu?