Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten selviän tästä alkuraskaudesta..

Vierailija
14.09.2007 |

paha olo, etoo, väsyttää, ei jaksa mitään, mikään ei maistu :/ Onko jostakin apua..

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
14.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

kuuteen viikkoon en ole saanut mitään aikaiseksi.. Elämä ei kerrassaan voita koskaan! Iltaisin on pahin olo!!



Keskiviikkona lääkäri ja pitänee kysellä miten tästä eroon..

Vierailija
2/5 |
14.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

milloin sulla alkoi oireet..? millä raskausviikolla?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
14.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

kuulostaa, mutta hengissä selviää. Jos olet töissä, mutta et kerta kaikkiaan jaksa käydä siellä, niin viikon sairasloma tekee terää - lääkärintodistuksessa ei tarvitse mainita raskaudesta mitään. Minä sain lomaa " uupumuksen ja pahoinvoinnin" takia. Syömäpuolesta taas - kokeilemalla se selviää. Vaikka mikään ei oikein maistuisi, pahoinvointia vähentää kun kumminkin syö jotain vähän ja usein. Sokeroituja pastilleja (kohtuudella), jotain neutraalin makuista, tai kylmää juomaa/syötävää.

Vierailija
4/5 |
14.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ootko inkivääriä kokeillut ellotukseen? Mitä vaan syöt mikä vähänkin menis alas, usein pieniä syömisiä ja kannattaa välttää vatsan tyhjenemistä, se pahentaa. Mulla auttoi aikansa inkivääri, mutta laattaamisen puolelle mentiin ja mikään ei auttanut

sitten enää. Syödä vaan sellasta joka helppo oksentaa. Mulla oli mehukeitto ja maissinaksut suunnilleen ainoat kyllin miedot syödä.

Väsymykseen ei auta sinällään mikään, lepoa vain niin paljon kun mahdollista ja joku päivä sekin helpottaa.

Vierailija
5/5 |
14.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Syön vähintään 2 tunnin välein jotain.. Ja silti on koko ajan paha olo ja kamala NÄLKÄ! Illalla on paha olo.. oli syönyt tai ei.. Mikään ulkoilu ei auta.. Pitää vaan nukkua ja syödä.. ja siltikin on paha olo!!



Missä muodossa inkivääri vois auttaa?



2

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kuusi yhdeksän