Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mihin 2- ja 5-vuotiaiden lasten kanssa Helsingissä?

Vierailija
29.06.2006 |

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
29.06.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Säästä ja toiveistanne sekä budjetistanne riippuen tekemistä kyllä löytyy!

Vierailija
2/3 |
29.06.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

lintsille, sea worldiin, kauppatorille, metrolla itikseen ja siellä jäätelölle, ratikka-ajelulle kolmosella, ratikkamuseoon töölössä, eläinmuseoon, fallkullan eläintilalle tapanilassa, leikkipuistoon ruokailemaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
29.06.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yleisiä uimarantoja löytyy monta idästä länteen, maauimaloita on pari (Kumpula ja Stadion), kaupungin leikkipuistoja missä ruokailu on vähän joka lähiössä.

Korkeasaaren eläintarha, Linnanmäki ja Suomenlinna tietty, mutta myös monenlaisia museoita löytyy (Tuomarinkylän lapsimuseo, raitiovaunumuseo jne jne) sekä Lego Show sisätouhuamiseen.

Merelle voi tehdä myös pikku-risteilyjä tai venebussilla voi käydä Harakkasaaressa katsomassa saaren luontoa, viereiseen Uunisaareen voi mennä kahville ja uimaan.

Tai miksei voisi viedä vaikka mukuloita Stockan lastenhuoneeseen leikkimään ja käydä itse vähän shoppailemassa...