Synnytin lapsen mutten tiennyt sita! Luulin pusaavani kakkaa. En viela siinakaan vaiheessa tajunnut kun vauva raakaisi. Luulin aanen kuuluvan naapurista, jossa on pieni vauva.
Kommentit (8)
huutelemaan porvoota, kun ei uskota, mitä ei ole itse koettu. Synnytyshän voi muistuttaa ihan oikeasti paskahätää, joten on täysin ymmärrettävää, et joku ei sitä erota. Jos joku huomaa synnyttävänsä, ei se tarkoita että kaikki huomaisivat. Varsinkin jos ei ole ennen synnyttänyt, ei voi tietää, miltä synnytys tuntuu!
kovasti (luulin että olin ollut raskaana huomaamattani).
Mutta tajusin että kakkahan se siinä sängyllä pötkötteli. Ei itkenyt ei. Tosin piti tarkistaa ihan läheltä, että onko se lapsi vai kakka kun on tullut maattua eriväristen miesten kanssa. Sormi uppos, ei ollut lapsi.
sieltä oliskin pökäleen sijasta putkahtanut yllätysvauva.
Yhdessä sitten ihmettelimme tuota pökälettä kun se ei itkenytkään!
Nehän voi kuvamanipuloida sitä kakkapökälettä vähän enemmän lapsen näköiseksi.
Onhan tuo jo uutisen veroinen juttu kun syntyy 50 senttinen ja 3500 g kakkapökäle! Olikin aika kauan ummetusta ennen tuota " synnytystä" .
iltasanomissa tai iltalehden nettisivuilla oli juttu eilen vai tänään 22v tytöstä (sopusuhtanen) joka meni vatsakivuissa sairaalaan aja muka tietämättään sitten synntytti lapsen. MÄEN VOI USKOA. Eikö vauvanpotkuja muka tunne ja maha näy. Sairasta
käsitelty jo eilen. Tänään kuuminta hottia on synnytetyt kakkapökäleet.