Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

onko apteekin omassa haamupainaumaa?

11.01.2006 |

onkos kellään moisesta kokemusta? tein testin kp29/26 puolentoistatunnin pissitauon jälkeen. koskaan en ole apteekin omalla saanut kuin tyhjää ruutua tai selvää plussaa ja nyt mietityttää..



ruskeaa tuhrua on tullut pari päivää, ei kunnon menkkoja, muuten ei oireita ole. ja itselläni kokemusta aikaisista keskenmenoista ja tuhrusta vaikka raskaana, joten niistä ei uskalla mitään päätellä..

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
11.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

että jokin selkeä rantu siinä on, mutta mielestäni lähinnä harmaa. aavistus punertavaa- en oikein tiedä...

Vierailija
2/7 |
11.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei siinä minun mielestä ole " haamupainaumaa" , joten malta mielesi muutama päivä ja testaa uudestaan :) +++++tuulia.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
11.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen testannut kolme raskautta Apteekin omalla ja kaksi kertaa olen saanut aikaiseksi sellaisen ohuen ja kalpean raidan, jotka siis todellakin tarkoittavat, että raskaana ollaan. Olen nimittäin myös testaillut lukemattomia tyhjiä ruutuja, jolloin ruutuun ei ilmesty yhtään mitään - ei viivanpaikkaa tms. Onnea siis!

Vierailija
4/7 |
12.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tutun nimen taas äkkäsin...

Kovin montaa kertaa en ole apteekin omalla testannut, mutta nekin vähät kerrat negaa ja ihan tyhjiä ruutuja on olleet! Ei sitten niin mitään viivan alkuakaan..

Varovaisesti uskaltaisin jo onnitella.. :) Toivottavasti viiva parin päivän päästä vahvistuu ja pysyy matkassa sitten loppuun asti!! :)





glemei

Vierailija
5/7 |
12.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta on päinvastaisia kokemuksia... sain apteekin omalla niin monesti semmoisen harmahtavan viivanpaikan kierrossa joka venyi reilu60 pvään, että lopulta kävin otattamassa verikokeen ja puhtaan puhdas nega oli...

Välillähän nuo viivanpaikat osoittautuu myöhemmin raskauksiksi ja toivotaan että sinulla käy niin, mutta ei ne aina plussaa tarkoita, valitettavasti.Testaa uudestaan, jos on plussaa niin kyllä se sitten vahvistuu, toivotaan =)

Vierailija
6/7 |
12.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

en kyllä muutenkaan suosittele apteekin omaa. Kaikki tuttuni -ja minä itse- sitä käyttäneenä sanoo, että sillä saa aina vain hailuja viivoja. Itse sain sillä haamuja 3kpl peräkkäisinä päivinä, jotka kyllä tummenivat koko ajan hieman. Kyseessä oli tämä raskaus, eli ihan tosiviivoja ne mulla oli, mutta kovin haaleita vain.



Pidän sulle kovasti peukkuja!!! Hae varmuuden vuoksi joku toinen testi apteekista, esim. Predictor on luotettava testi. Hienoa muuten, että sait tuon haamun/painauman noinkin vahvalla testillä! Se on jo hyvä merkki!





Tsemppiä ja uutta testiä vain tekemään! :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
12.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kun olen ollut raskaana niin kunnon viivaa on näyttänyt ettei ole voinut olla epäilystä mistä on kyse.