ovislimaa menkkojen sijasta?
Aloittelija kysyy taas tyhmän kysymyksen osa 437...:)
Eli mulla on nyt kp 30/25, ja sen sijaan että alkaisi menkat, tulee lähinnä ovislimaa muistuttavaa vuotoa. Siis mitähäh? Enteileeköhän tämä menkkoja vai mitä? Eilen testailin siis sen kumman haamun, mutta en oikein siihen usko. Eli kellään kokemuksia? Normaalisti menkat tulee kellon tarkkuudella, mutta nyt epäilen myöhästymisen syyksi laihdutusta, tai sitten...kääk!
Kommentit (3)
Eli aika monella alkaa valkovuodon tapainen lisääntyä pari päivää ennen kuukautisia, mutta en sanoisi sitä kai " limaksi" . Toisaalta, moni on sanonut, että raskauden alkuvaiheessa vv on tosi runsasta. Joten ei muuta kuin uutta testiä kehiin vaan, niin pääsee jännityksestä!
Toivotaan parasta ja vahvoja plussia +++
No mulla kävi just niin, että limat tuli muttei tätiä. Viikkoa myöhemmin testasin plussan ja siitä pari päivää myöhemmin negan.
Ja täti tuli sit niinkuin kuuluukin, n. pari viikkoa O:n jälkeen-- eli oli megapitkä kierto---
Mä toivon sulle kuitenkin plussia++++++++
niihin aikoihin, kun menkkojen piti alkaa kp. n.30/30-33. Testasin plussan kp.40, mutta vuodot alkoi 42. :( Joten saattaa sinullakin enteillä plussaa. Mene ja tiedä. Joku kirjoittikin, että tutkimattomia ovat nämä hormoonien tiet! :)
Mutta toivotaan, että sinulle se merkkaisi plussaa, tuo keskenmeneminen ei varmasti liittynyt kuitenkaan tuohon.
Naanuli