En voi sietää seuraavanlaisia ihmisiä!
- Painoindeksissä normaalipainon ylärajalla tai lievän ylipainon puolella olevat nuoret naiset ja se, että jotkut kuvailevat heitä adjektiiveilla kurvikas tai muodokas
- Laiskat ihmiset, jotka eivät viitsi pitää kunnostaan huolta, mutta ovat aina nurisemassa muille milloin mistäkin
- Ihmiset, joiden mielestä fitness, salilla käyminen ym. on pinnallista, vaikka eivät tiedä mistään mitään
- Ihmiset, jotka haukkuvat esim. timmejä naisia "liian lihaksikkaiksi". Sellaista kun "liian lihaksikas" ei ole olemassakaan, muuta kuin ylipainoisten sohvaperunoiden päässä
- Ihmiset, joilla milloin mikäkin vaiva estää tekemästä mitään. Jokaisen homman sohvalla löhöilyä lukuunottamatta estää jokin sairaus
Kommentit (21)
Täytyy sen verran kommentoida, että lihaksikkaat pohkeet naisella ovat tyrmäävät. Kielteisessä mielessä. Hame, lihaksikkaat pohkeet ja korkkarit niin menee transsun puolelle vaikka kuinka olisi nätti nainen. Sulavat sääret ja kauniit pohkeet ovat ihanne. Grillibroitsu jalan takaosassa on karsee näky, ei kestä katella.
Onneksi en ärsyynny paljon minkäänlaisista ihmisistä, elämäni on helppoa. :) (Olen itse hoikka ja liikunnallinen ja käyn välillä jopa salilla joten ei ole siitä kiinni)
Kyllä mä olen nähnyt kuvia "liian lihaksikkaista" naisista. ELi naisista, joilla on niin lihaksikas ja rasvaton kroppa ettei se ole enää kaunista.
Tuputtajat ärsyttää. Ne, jotka tyrkyttää omaa elämänkatsomustaan tai elintapojaan muille. Suu käy taukoamatta. Aina ei kehtaa sanoa, että pidä se pikkusieluinen ajattelutapasi ihan itelläs ja anna meidän muiden olla.
Olipa hyvää tämä uusi Kismet. Kannattaisi ap sun myös maistaa ja höllentää vannetta pään ympäriltä.
Taidat ap olla itse vähän tietämätön. Lihaksikas on helposti normaalipainon ylärajalla tai lievän ylipainon puolella vaikka rasvaa ei juuri olisikaan.
Kyllä vähän pyöreä nainen on yleensä muodokas. Makkaratkin on muotoja.
Painoindeksissä normaalipainon ylärajalla? Voisin jotenkin ymmärtää jos puhuisit reilusti ylipainoisista naisista, mutta jotenkin tuntuu, että sinulle fitness-kroppa on ainoa oikea ja kaikki muunlaiset vartalot ovat vastenmielisiä.
Millainen aikuinen "ei voi sietää" jotain tiettyä ihmisryhmää? Mitä te sanoisitte jos teidän omat lapsenne tulisivat päiväkodista ja kertoisivat, etteivät voi sietää muutamaa lasta kun nämä pukeutuvat väärällä tavalla tai kun leikkivät hippaa eivätkä ollenkaan polttopalloa?Sanavalinnoilla on todella suuri merkitys. Miettikää vähän millaisilla termeille ja sanoilla kuvailette tunteitanne. Käytetyllä kielellä on taipumus entisestään kasvattaa merkityssuhteita ja valtaa suhteessa näihin inhoamiinne ihmisryhmiin puhumattakaan siitä, miltä tuntuu niistä ihmisistä, jotka täältä lukevat, miten paljon heitä inhoaa. Itse olen ollut todella hämmästynyt siitä, miten paljon _aikuisten_ keskustelupalstalla käytetään esimerkiksi sanaa inhota kuvaillessa omaa suhtautumista johonkin ihmisryhmään.
Kyllä nuo naiset, jotka kilpailevat fitneskisoissa, ovat kuin transuja. Hyi vittu.
Ihmiset, jotka vääntävät jatkuvasti ilmeitä kasvoilleen ja päästävät suustaan ällöttäviä äännähdyksiä (esim. röhkintä), kun heidän kanssa juttelee. Haluaisin kiitos jutella ihmisten kanssa enkä mölyapinoiden.. Kyllä, ihan aikuisissakin on tämmöisiä.
Ihmiset, joita en voi sietää:
tosikot
itsekkäät mulkut
hitaat ja tyhmät jahkailijat
Mutta yritän kestää parhaani mukaan.
Sietämätön ihminen on sietämätön ihminen.
Sokeroidut blondit, jotka puhuu huttua tarkoittamatta mitään tosissaan. Sanoja, sanoja ja ei merkitystä. Huomenna taas pitää kuunnella tyhjänpäiväistä puhetta. Päivä päivältä se käy iholle ja alan keksiä tapoja poistua paikalta. Jos joudun kuuntelemaan pitempään niin laitan roskakorin päähäni, ihan vahingossa.
Oho. Toivotaan, etteivät tiemme koskaan kohtaa. Teet elämästä itsellesi tarpeettoman vaikeaa. Memento mori ja silviissii!
Mitä jos kehittäisit sitä henkistä pääomaa oman kehon ylistämisen sijaan ja pääsisit joskus tietoisuuden tasolle, jossa mikään vähäpätöinen asia ei enää ärsytä. Ehkä ei tekisi mieli enää tuomita ketään!
[quote author="Vierailija" time="05.05.2015 klo 21:56"]Täytyy sen verran kommentoida, että lihaksikkaat pohkeet naisella ovat tyrmäävät. Kielteisessä mielessä. Hame, lihaksikkaat pohkeet ja korkkarit niin menee transsun puolelle vaikka kuinka olisi nätti nainen. Sulavat sääret ja kauniit pohkeet ovat ihanne. Grillibroitsu jalan takaosassa on karsee näky, ei kestä katella.
[/quote]
Kyllä tämä treenattu
http://www.dirtyandthirty.com/wp-content/uploads/2012/08/big-calf-muscles-on-women-legs-5.jpg
silti tällaiset löllöjalat voittaa
Allekirjoitan ensimäisen ja neljännen, ja viidennen kohdan.
Mua ärsyttää ihmiset, joiden "ammatti" on bloggaaja sekä ihmiset, jotka parkkeeraavat invapaikoille/kaupan oven eteen.