Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mää haluaisin kertoa teille meidän päiväkodista.

Vierailija
03.05.2015 |

Päiväkotimme on kunnallinen, isohko päiväkoti Pohjois-Suomessa.
Työntekijät aidosti tykkää olla lasten kanssa ja huolehtia heidän hyvinvoinnista. Yksi tekijä tuossa on ehkä se, että talo ei ole kovin vanha. Eli meiltä ei löydy kaavoihinsa kangistunutta porukkaa joka odottelee into pinkeenä eläkeikää. Alle kolmikymppisiäkin on paljon.
Meillä on varaa ostaa uusia leluja ja askartelutarvikkeita tarpeen vaatiessa. Kalusterahaa on myös joka kaudelle. Sijaisia saadaan aina kun tarve niin vaatii. Meillä on muutama vakkarisijainen jotka on jo valmiiksi tuttuja lapsille ja tuntee talon tavat.
Työllistettyjä on talossa muutamia. Heidän suhteen meillä on sattunu aivan uskomattoman hyvä tuuri, ovat aivan mahtavia ja tehokkaita tyyppejä joista on oikeasti apua.
Meillä lapset ja perheet voi hyvin. Olemme hieman "lintukoto-aluetta" eli päiväkoti sijaitsee aika uudella asutusalueella jossa ei ole kunnan vuokra-asuntoja tms.
Asiat on meillä oikeasti hyvin TÄLLÄ HETKELLÄ. Tulevaisuudessa asia voi todellakin muuttua. Nostan hattua teille päiväkotityöntekijöille jotka työskentelette paljon haastavammissa olosuhteissa.
(Meni hermot kun monessa paikassa haukutaan päiväkoteja ja niiden työntekijöitä. Ei kaikkialla ole asiat huonosti.)

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
03.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Otsikosta tulee mieleen jotku uskonnoliset lahkot jotka haluaa kertoa Jeesuksesta :D Anteeksi, ei ollu tarkotus!

Vierailija
2/4 |
03.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voi kun lapseni saisin sellaiseen päiväkotiin jossa aikuiset oikeasti välittää eikä vain kuluta omaa aikaansa kyllästyneenä työhönsä ♥

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
03.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muutettiin p-suomeen e-suomesta 6 vuotta sitten ja kyllä on saatu positiivisesti yllättyä päikkyjen suhteen! En tiedä onko se työntekijöiden luonnekysymys vai mikä.

Vierailija
4/4 |
03.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meidänkin lasten päiväkoti on oikein mukava paikka. Ihanat tädit ja lapset viihtyy!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kolme kaksi