Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mummon kommentti

Vierailija
10.09.2014 |

Laitoin äidilleni viestin, että pidämme pojan synttärikahvit ensi lauantaina klo 18. Tervetuloa.

Tuli samantien vastaus: Kyllä käy, ilmoitan jos minulla on muuta menoa

Tuli vähän paha mieli... Vielä ei ole mitään menoa sovittuna, mutta jos jotain tulee, niin se menee näköjään lapsenlapsen synttäreiden edelle. Jos hänellä on jotain alustavaa suunnitelmaa lauantai-illalle, niin olishan sen voinut vähän eri tavalla ilmoittaa. Huokaus.

Olenko liian herkkä? Miten te tuohon reagoisitte?

P.S. ei ole eka kerta kun äidin kanssa saa pahoittaa mielensä, enkä koskaan kehtaa hänelle mistään huomauttaa (lapsi on lojaali vanhemmalleen näköjään ikuisesti)

...ja en sitten tarvitse loukkaavia kommentteja yhtään lisää, joten jätä kirjoittamatta jos ei ole mitään asiallista kerrottavaa, kiitos.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
10.09.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sillä oli allakka kotona ja itse oli jossain menossa.

Vierailija
2/4 |
10.09.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei kannata silti ruveta urakkamielensäpahoittajaksi. Kukaan ei voita sillä mitään. Tulee jos tulee tai on tulematta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
10.09.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jaa.

Mä saattaisin konsultoida äitiäni puhelimitse sopivasta ajankohdasta lapsen syntymäpäiville koska haluaisin ainoat isovanhemmatkin tietysti paikalle. Ja kutsu tietty tulis perästä.

Luulen että oma äitini ainakin loukkaantuisi jos saisi suoraan vain kutsun.

Vierailija
4/4 |
10.09.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos äitisi on ainoa vieras, kannattaisiko hänen kanssaan sopia, milloin synttärit pidetään?

 

Ilmoitusluontoiset asiat sopivat, kun vieraita on satoja. Esim. häät, joihin kaikkien ei ole pakko tulla.