Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

ailavjuuttelevat parit fb:ssä

Vierailija
29.07.2014 |

Seurusteleva pari vastailee toistensa julkisiin fb-päivityksiin "ai lav juuta" ja muuta vastaavaa toistuvalla sykkeellä. Ja muutaman päivän välein tulee joku salikuva tai tekoripsi, johon toinen kommentoi "aim sou praud". Tämä kaikki tapahtuu englanniksi, koska kaverilistalla on joku ruotsalainen ja hänenkin pitää ymmärtää mistä puhutaan. Kyseessä ei ole mitkään teinit, vaan lähemmäs 30v. pari. Joo onhan se kiva että on "ikuista onnea" mutta julkinen mainostus voi olla välillä vähän "tuu mats".

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
29.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis kirjottaako ne noin vai oikeella englannilla?

Vierailija
2/3 |
29.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo mullakin taitaa olla kavereissa tommonen... toinen kieli vaan, enkä ymmärrä sitä joten en ole ihan varma, mutta kuulostaa sellaiselta ihquttelulta. Tai ainakin aiemmin oli, nyt on loppunut tai ei näy mulle.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
29.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Enimmäkseen kirjoittaa kyllä oikein englanniksi, mies varsinkin osaa kyllä enkkua. Mutta jotenkin sen mieltää "ai lav juuksi" kun nainen puhuu tuollaisella aksentilla oikeassa elämässä.