väsyttää. olen kolmen pojan 20v yh..
Ei tukoverkkoa, muuta perhettä, ystäviä, vain s marketin myyjät 2 kertaa viikkoon. Antakaa vinkkejä mitä voisin keksiä joensuun alueella :)
Kommentit (13)
Muahahaaa, kyllä on ihanaa olla vela
Kerhot? Nettifoorumit (joensuulaiset äidit ryhmä?), u.yksinhuoltajien tukiyhdistys?mll? Voisitko ottaa puheeksi neuvolassa?
[quote author="Vierailija" time="12.07.2014 klo 21:32"]Muahahaaa, kyllä on ihanaa olla vela
[/quote]
Tän palstan perusteella ei siltä kyllä vaikuta :)
Mä voin jelpata - ihan ilmaiseksi siis. Olen Joensuussa asuva 23v korkeakouluopiskelija, oon käynyt SPR:n ystäväkoulutuksen. Olisin halunnut lapsiystävän/lapsiperheen ystäväksi, mutta toiminta lapsiperheiden kanssa loppunut SPR:llä, ja vanhusta en ystäväksi halunnut. Nuorempana olin mukana isostoiminnassa ja toiminut lastenhoitajana ym ym. En ole siis mikään hullu (jos oma arvio mitään kertoo) :) Laita s-postiosoittees jos kiinnostaa.
Minkäikäiset lapset sulla ja millasta apua tarvitsisit? Missä asut? Kerro itestäs jotain?
1v ja 4v kaksoset. Ihan vain ystävää jonka kanssa voisi käydä jossain lasten kanssa. Neuvolaa ei kiinnosta..
Voi ihana sinä 6!! Juuri Sinun kaltaisia ihmisiä tähän maailmaan tarvitaan!! Kehottaisin ap:tä luomaan väliaikaisen sähköpostin esim. Googlemailista, jottei tarvitse laittaa varsinaista osoitetta kaikkien nähtäville. Toivottavasti löydätte uuden ystävän toisistamme! ❤
Mitä ihanaa kutosessa on?? Luitko joka lauseen..
No en voi tietysti taata että meidän kemiat kohtaa halutulla tavalla, varsinkaan kun ei omia lapsia ole niin varsinaista mammakaverin tukea ja sympatiaa ei ole. Mutta toki sekin käy. :) Sä et sitten halua omaa aikaa, tai aikaa vain nuoremman kanssa?
Sori tää oli provo xD mut kiitti kivoista kommenteista. Teillä on sydäntä!
[quote author="Vierailija" time="12.07.2014 klo 22:06"]Sori tää oli provo xD mut kiitti kivoista kommenteista. Teillä on sydäntä!
[/quote]
No hyi sua. No jos joku apua vailla näillä spekseillä Joensuusta niin auttaja löytyy tarvittaessa, tiedoksi nyt sitten. :)
-6
[quote author="Vierailija" time="12.07.2014 klo 22:06"]
Sori tää oli provo xD mut kiitti kivoista kommenteista. Teillä on sydäntä!
[/quote]
Tää tuskin on oikea ap.
[quote author="Vierailija" time="12.07.2014 klo 21:32"]
Muahahaaa, kyllä on ihanaa olla vela
[/quote]
Mitä sitten teet vauva -foorumilla?
Puistoilu poikien kanssa, meet juttelemaan mukavan näköisille ihmisille niin siitähän niitä ystäviä saa :)