Kondomi ongelma?
Lapsiluku olisi nyt täynnä ja viimeisen vauvan synnyttyä ollut kondomi käytössä ja käytetään kunnes kierukka asennetaan.
Mutta missä vika kun spermaa on kondomin kärjen lisäksi myös varressa kumin alla?
Onko kumit liian isoja/pieniä?
Vai onko tämä ihan normaalia? Ja voiko olla pelkoa raskaudesta, vaikka näyttäisi, että ei ole ns. yli kuitenkaan tullut?
Kiitän jo etukäteen kaikkia jotka jaksavat asiallisesti vastata.
Kommentit (5)
Täällähän tapana ruikata kummulle ja uudestaan sisään. Siinä se ehkäisy.
Ei kyllä ole näyttänyt jäävän ilmaa
Kannattaa poistaa ilma kärjestä kun kumin laittaa hepin päälle.
Onkohan penis vedetty pois heti siemensyöksyn jälkeen? Iso spermamäärä voi todella pursuta yli, jos yhdyntää jatkaa siemensyöksyn jälkeen. Itselle ainakin ihan mahdollista nuorempana, kun erektio ei kadonnut ensimmäisen siemensyöksyn jälkeen.
Toinen mahdollisuus on todella aina hiukan löysä kondomi, josta myös on omakohtaista kokemusta. Kaikilla liian isokaan kondomi ei luista pois, jos kondomi on kuivahko ja yhdyntä kestää vähän aikaa. Joillakin kesto voi jäädä alle minuuttiinkin. Tietenkin seuraavien siemensyöksyjen tulo kestää kauemmin. Nämä ovat kovin iästä ja kokemuksesta johtuvia juttuja.
Joille olisi kondomit tuttuja?