Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten pitkään olet ollut ilman seksiä eron jälkeen?

Vierailija
19.03.2009 |

Erosin 1,5 v sitten (14 v suhteen jälkeen). Yksinhuoltajuus ja työ vievät mehut niin etten oikeastaan toistaiseksi ole jaksanut edes ajatella seksiseuran/parisuhteen etsimistä. Vähitellen kesää kohti voisi ajatella että hiljaiselo riittää. Kiinnostaisi tietää, miten pitkään olette muut mahdollisesti elelleet ilman seksiä eron jälkeen ja miten se lähtee taas sujumaan pitkän tauon jälkeen. Yhdenillan jutuista en ole koskaan ollut kiinnostunut enkä tiedä haluanko parisuhdettakaan vielä. Itse asiassa vakituinen seksisuhde ilman sitoumuksia sopisi tässä vaiheessa. Mistäs sellasen löytäisi?

N 35

Kommentit (9)

Vierailija
1/9 |
19.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pisin aika täysin ilman partnerin kanssa harrastettua seksiä on ollut puoli vuotta. Tosin sooloseksiä harrastan aktiivisesti ja luovasti :) Satunnaisia, lyhyitä ovat suhteeni olleet, tosin joidenkin kanssa on syntynyt ihan oikeaa ystävyyttäkin.



Kyllä seksi sujumaan lähtee, toivottavasti jopa ihan uusiin ulottuvuuksiin ;D



Seuraa kannattaa hakea suomi24-treffipalvelusta, mutta varovainen kannattaa olla kun monenlaista hiipparia on liikkeeellä. Onnea etsintään!

N37

Vierailija
2/9 |
20.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

2,5 vuotta muutama irto suhde ja nyt taas 3 kk....

mutta ennemmin ilman kun löysä munaisen miehen kanssa joita 2 viimeisintä oli....Ne sai minä en...=(

saiskin vielä kunnon sexiä jostain..... XD

N40

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/9 |
20.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

no vaikka naimisissa niin nytkin ollut toista vuotta ilman seksiä

joten ei suuresti muutu vaikka ero tuleekin



M44

Vierailija
4/9 |
20.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis meillä loppui seksi parisuhteesta kun erosta alettiin puhua ja uuden miehen löysin jo ennen virallista eroa. Seksitön aika kesti noin puoli vuotta.

Vierailija
5/9 |
24.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joten kyllä on kärvistelty jo 2-3 vuotta. Mutta ei kokonaan ilman. Nyt on mennyt noin 9 kk edellisestä. Sitä ennen oli seksiä noin vuotta aikaisemmin ex-miehen kanssa.

Välillä tuntuu että olis pakko saada. Sitten kun käy katsomassa mitä on tarjolla, ei teekään enää mieli. Naimisissa olevia reilusti nuorempia miehiä, jotka kelpaisivat kyllä sänkyyni jos olisivat vapaita. Ja sitten yli nelikymppiset alkaa olla jo sitä luokkaa, joilla ei seiso jos ottaa lasin alkkohoolia tai jos muuten on vähän väsymystä. Kai se pitää jaksaa vaan olla itsekseen.

Vierailija
6/9 |
25.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sitten löytyikin sellainen joka auttanut tarpeen mukaan ;)



N30

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/9 |
25.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tarvitsen seksiä enkä ala olemaan ilman.

Vierailija
8/9 |
26.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pisin aika oli siinä alussa, reilut 2 kk. Eka kerta oli outo, mut sitten on parantunut ja vapautunut :) Nyt en yli kuukautta ole ilman seksiä ollut ja ihan irtosuhteita pääasiassa, yks vakipano oli, mut kyllästyin siihen. Nyt tuntuu noi nuoret miehet hyvältä vaihtoehdolta :) Eli sellaisia 25v poimin baarista panemaan kun tekee oikein mieli.

N35

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/9 |
27.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

(siis muiden kuin itseni kanssa) jo 2v 7kk. Hehhheh. Vai pitäiskö mielummin itkeä,



n 30+

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä neljä viisi