Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lapset ja miesystäväni....tulkitkaa jooko?

Vierailija
10.02.2012 |

Hei!



Kertokaahan, kun en nyt tajua mistä on kyse...



Lapseni käyttäytyvät nätisti kun olemme kotona. Siis minä ja lapset. Kun miesystäväni on kotona, niin alkavat tappelemaan ja nahistelemaan. Lisäksi poikani kielenkäyttö on todella ikävää. Sanoo vastaan minulle ja inttää päivänselvistä asiosta, mitä ei tekisi kun olemme kolmisin.



Lapset ja mies tulevat hyvin toimeen. Ja suhteemme on sellaisessa vaiheessa, että meidän ei miehen kanssa tarvitse olla kokoajan kiinni toisissamme :). Eli siinä mielessä huomionhaku ei voi olla kyseessä.



Kasvatuksesta sen verran, että minä asetan rajat ja lapset tottelevat miestä, hänen ei ole tarvinnut tehdä mitään sen eteen....jäin miettimään, että koittaako poikani miten pitkään mieheni antaa hänen louskuttaa minulle, ennen kuin puttuu asiaan...vai mitä ihmettä?



Kertokaahan ja kyselkää, jos jätin jotain kertomatta...

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
10.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

se on yksin kertaisesti kokeilemista ja rajojen hakua sekä pelkoa, että hylkäät heidät tai et huomioi heitä silloin tarpeeksi.

Vierailija
2/2 |
10.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

esimurkun käytöstä. Meillä yhteiseloa miehen kanssa takana jo vajaat kymmenen vuotta ja aina ollut kaikilla hyvät välit kaikkiin lapsiin. Kuitenkin nyt miehen murkkuikäiset lapset alkaneet protestoimaan meille tuloa ja milloin minkäkin syyn varjolla jättävät tulematta tai pyytävät että tekevät isänsä kanssa jotain keskenään. Minusta se tuntuu tosi tosi pahalta, mies ei näe siinä mitään vikaa ja vain hermostuu jos asiasta edes yritetään puhua. Sanonut suoraan että hänelle tärkeää on hänen hyvät välinsä lapsiin, sillä ei ole merkitystä millaiset välit minulla heihin on. No, ajatustapahan se on tuokin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kuusi yhdeksän