ois kiva tietää montakohan meitä täällä on tälläisenä iltana?
pistäkääs kaikki joku viesti jotka ootte paikalla!!
Kommentit (17)
Siivoukset siivottu. Ollaan kahdestaan miehen kanssa tämä joulu.
mä odottelen just parasta ystävääni kylään.. ja hänen kummityttönsä eli minun 3 kuukautta vanha neitokainen nukkuu tuossa vieressäni kehdossa.. =)
Miehen kanssa kaksin täälläkin joulua vietetään. Toivottavasti ei enää ensi jouluna tarvitsisi olla kahdestaan.. :) HYVÄÄ JOULUA KAIKILLE!!!
Täällä kans yksi. Poika koristelee joulukuusta olohuoneessa joululaulujen soidessa ja mies pyörittelee hirvipyöryköitä keittiössä. Musta ei ole oikein mihinkään, kun keskityn siihen, et meitä olis ensi jouluna neljä.
jalkaa pakottaa, sydän tahtoo nukkuu.
Ei vaan, koko päivä siivottu ja leivottu, laitettu kotia kuntoon, kun huomenna tulee sukulaiset joulun viettoon meille ja nyt kyl tuntee kropassa et unta olisi voinut ottaa viime yönä enemmän.
Sit välillä tv:tä, välillä konetta, tv:tä, musiikkia. jotain, ja huomenna ne perinteiset perinteet.
Keski-Euroopasta! Siivoan, paketoin lahjoja, leivon piirakkaa ja välillä tsekkailen viestejä.... Kuka tulisi siivoamaan tuon kirjahyllyn?
Jouluista juustokakkua yritän samalla tehdä.
mutta aika paljonhan meitä sit kuitenkin täällä on... meijän pikkuneiti heräs ja nyt sylitellään ja ootellaan sitä kummitätiä josko se pian tulis. neiti nauraa niin iloisesti.. taitaa tietää että huomenna on tärkeä päivä =)
Mies ja poika menivät vuorostaan saunaan ja tytöt vetelevät pyjamia päälle. Taustalla soi jouluradion joululaulut, rauhaisaa :-)
Tässä torttua uunista odotellessa.
kaikki hommat on nyt tehty, viimeiset lahjat paketoin just ja muut kattoo telkkaria... ihanaa löhöilyä
Ukko kattelee Varesta, mua ei kiinnosta joten hengailen netissä.
yksi