Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ruskolla löytyi hukkuneen lapsen vaatteet rannalta

Vierailija
09.05.2011 |

Sukeltajat haravoivat rantavesiä toista tuntia Ruskolla Varsinais-Suomessa maanantaina päivällä, kun pienen lapsen pelättiin hukkuneen.



Lastenvaatteet olivat löytyneet rannalta Nummilammentiellä sijaitsevalta kunnan virkistysalueelta.



Saarisen mukaan pelastuslaitoksen sukeltajat haravoivat rantavesiä toista tuntia, eikä mitään löytynyt.



- Periaatteessa tuollainen 7-8-vuotias ei olisi varmaan pystynyt kauemmas uimaankaan, arvelee Saarinen.





Päivystävä palomestari Timo Saarinen kertoi IS:lle, että tapaus sai onnellisen lopun, kun poliisi pääsi tutkimaan alueen valvontakameroita.



- Kameroista saatiin selvyys, että lapsi piti äitiään kädestä. Se kuva oli eilisillalta. Ilmeisesti lapsi oli käynyt uimassa ja vaatteet oli unohdettu sinne, kertoo Saarinen.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
09.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos on varaa jättää päällä ollut vaatekerta rannalle uimassa käydessä...

Vierailija
2/2 |
09.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos on varaa jättää päällä ollut vaatekerta rannalle uimassa käydessä...


Kai joku köyhä ne sieltä pomii jos tarvitsee. Me ei koskaan ainakaan oteta niitä mukaan. Ihme nuukailua pihistellä lasten vaatteista.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kaksi yksi