Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

mäkin eroan

Vierailija
16.11.2006 |

Mäkin eroan vielä kirkosta! Mutta haluan kirkkohäät, ne on niin somat. aj tuleepahan hyödynnettyä niitä euroja mitä on verotuksen mukana kirkolle syytänyt. Mutta heti häitten jälkeen eroan, se on varma! Lapset luultavasti kastetaan kirkkoon, saavat sitten itse valita!

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
16.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei hajuakaan miten tää tänne tupsahti. Piti kirjoittaa tämä teksti tohon kirkko ketjuun! Ei siis ollut tarkoitus aloittaa uuttaa! Sori!

Vierailija
2/5 |
16.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä en ymmärrä, siis jos et halua kuulua kirkkoon...miksi ihmeessä kastat lapsesi!?!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
16.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

koko suku kuitenkin kuuluu kirkkoon, niin haluan lapsen sitten itse valitsevan sen jos haluaa erota. Eli saa mennä riparille ja saa uskonnonopetusta koulussa niin kuin muutkin sukulaiset jos haluaa!

Vierailija
4/5 |
16.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei se ole tekopyhää kun en halua kirkkohäitä uskon takia, vaan sen paikan takia. Tiedän kauniin kirkon missä haluan naimisiin. Ja meneepähän tosiaan ne mun rahatkin johonkin tarkotukseen eikä vaan noiden sairaiden pappien palkkoihin!



AP

Vierailija
5/5 |
16.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos kuuluu kirkkoon, niin uskonnonopetus on pakollista. Ja mä en muutenkaan ymmärrä tota " kun on suvussa tapana" - juttua. Eikö ihmiset osaa itse valita omaa tietään.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kuusi kaksi