Onko toppahaalarien vedenpitävyyksissä eroa?
Onko väliä, onko vedenpitävyys 5000, 8000 tai 10000 ml? Onko teillä kokemuksia, että esim. tuolla 5000 ml:lla ei pärjäisi normaaliulkoiluissa?
Vaikea etsiä hyvää ja hyvännäköistä talvihaalaria 1,5-vuotiaalle. Kaikki näyttävät ihan samalta, pääasiassa rumilta.
Kommentit (3)
huonoja kokemuksia ei ole kuin ticketin puvusta, joka ei kyllä päästä vettä läpi eikä lapsi ole märkä, mutta puku kastuu silti joka kerta ulkoillessa.
remut ovat olleet tosi hyviä ja lämpimiä.
No eikö se ole tarkoituskin, että lapsi pysyy kuivana puvun sisällä? Miten puku voisi olla kastumatta, jos sataa tai on märkää...paitsi ehkä joku kumipuku joka sitten myös hiostaa..Mä olen ollut Ticketiin tyytyväinen, samoin Lego on aika hyvä. Reimoista ei kokemusta, koska ne ovat yleensä niin rumia, etteivät mukaan tartu. Ja mitä palstoja lukee, niistä on tehty paljon reklamaatioita, että liekö niidenkin hyvyys myytti vaan..
reimatecit, remut, lennet, jonathanit, ticketit, småfolkit, molokidsit ym. yhtä kuivina? Onko jostain huonoja kokemuksia?