Millä aineella peset vastasyntyneen vaatteet?
Kommentit (13)
Ja siis erillään muun perheen pyykistä, jotka pesen tavallisilla pesuaineilla. Näin olen tehnyt noin vuoden ikään asti.
Ja siis erillään muun perheen pyykistä, jotka pesen tavallisilla pesuaineilla. Näin olen tehnyt noin vuoden ikään asti.
kuten muunkin perheen pyykin. Huuhtelen pyykit huolellisesti (siis vedellä, en käytä huuhteluaineita ollenkaan).
Pesen siis ihan millä vaan. Lidlin jauheet nyt käytössä.
ja huuhteluaineena Comfort sensitive.
Ja huuhteluaineena Comfort. Ei niitä tarvi erillään muitten pyykeistä pestä.
on Ekover (tai Ecover, en muista kummin kirjoitetaan). Ei oo ylimääräsiä kemikaaleja, tosin haisee ihan homeelle :). Mut jos haju häiritsee, voi heittää esim. teepuuöljyä sekaan.
Samalla millä muutkin pyykit ja kestovaipat. En käytä huuhteluainetta, paitsi etikkaa joskus.
pyykit, vieläpä huuhteluaineen kera...
jos olisi tullut allergioita sitten pesisin erikseen
Meillä ai ole tosin mitään allergiaa tai "tarvetta" hajusteettomalle pesuaineelle.
Tuossa Allegrossa on paljon muitakin hyvä puolia kuten zeoliitittomuus, joka säästää konetta ja vaatteita (väriä ja laatua).
Tässä linkki Allegron sivuille. Sitä ei myydä kaupoissa. Sen voi tilata matkahuollon kautta ilman lähetyskuluja ja itse olen ostanut sitä jälleenmyyjältä suoraan ja hinta on sama kun sen tilaisi kuluitta suoraan valmistajalta.
PS. on suomalainen tuote.
Allegro Plus:lla kuten koko muunkin perheen pyykit
Värilliset nestemäisellä Bio Luvil Colorilla, valkoiset tavallisella Bio Luvililla.