Helsingin yliopistoliikunta!
Kuka käy tunneilla, varsinkin jumppa? Pitäiskö mun perua mun lopettaa Motivuksessa käynti ja alkaa käymään yliopistoliikunnassa?
Kommentit (8)
Totta kai vetäjien taso vaihtelee ja jos kaipaa tilaa pukuhuoneessa tai luksusta liikuntatilassa, niin sitten kannattaa pysytellä yksityisissä kuntoklubeissa. Mutta kannattaa kuitenkin kokeilla!
Yliopistoliikunnan suosituimmille tunneille on hankala päästä. Ilmoittautuminen tunneille alkaa viikkoa ennen ja esim. pumppitunnit täyttyvät heti eli kannattaa olla " passissa" tarkalleen ilmoittautumisajan alkaessa. Peruutuspaikkoja voi tietysti kytätä... Käyttämättömistä varauksista (peruuttamattomista) napsahtaa sakko eikä järjestelmä anna ilmoittautua minnekään ennen kuin sakot on maksettu. Itse vaihdoin yliopistoliikuntaan halvan hinnan vuoksi. Googleta yliopistoliikunta ja tsekkaa tarjonta, hinnat ja ehdot.
hyvä (keskustan). Lisäksi kävin joskus Viikissä Bailatino-tunneilla ja siellä ainakin tila riitti hyvin kaikille.
siis nimenomaan Porthanian/keskustan tunneilla on ollut täyttä.
Harmi, kun mulla on pitkä jäsenyys läheisellä punttiksella... kalliilla punttiksella.
varsinkin jos päivällä / iltapäivällä sinne menee. Itse pyrin menemään aamulla heti kahdesalta, silloin siellä riittää vielä happi... Laitteet on hyvässä kunnossa ja muutenkin ok valikoima.
Eikö kukaan muka käy yliopiston liikuntatunneilla?