Johtuuko vauvan yöllinen ähinä ja puhina ilmavaivoista, ummetuksesta vai mistä?
Kommentit (6)
Vaipat ja body riittänevät näillä helteillä. kevyt peitto päällä.
ei auta raitis ilma, vaunuissakin ährää aivan samanlailla! Yöllä sain nukuttua taas huikeat 2h vaikka vauva nukkui vieressä, niin kovasti ähisee unissaan!
VINKKEJÄ!!??
Auttaisiko vyöhyketerapia`? Vai vain aika?
Jos on niin voi johtua niistä. Jos ei ole, niin voi vaikka nähdä unta tai olla muuten vaan sellainen nukkuja.
Älä nyt ainakaan huolissas ole äläkä vaivaudu reagoimaan. Mun lapset ei vielä tähän kolmeen vuoteen ole ikinä ähisseet tai puhisseet, vaan aina ovat huutaneet täysillä. Ne on sellaisia nukkujia.
Arvelen että johtuu ilmavaivoista mutta en ole vielä keksinyt, mikä auttaisi. Ähinä alkaa yleensä neljän viiden aikoihin ja kestää ainakin tunnin. En tiedä miksi se tulee juuri öisin?
pienillä vauvoilla aamuyön tunteina uneen liittyy tuota, tosin ei kaikilla vauvoilla.
sekä yöllä että päivällä...
Ja se ähinä johtuu ilmeisesti kakan punnertamisesta ja ilmavaivoista. Mitään apua ei ole vielä ollut mistään, esikoisen maitoallergia oireili noin aluksi mutta omasta maidottomasta dieetistä ei ollut vielä hyötyä.
Oma univelka on kova koska en saa meteliltä nukuttua!! Vinkkejä? Samassa huoneessa on nukuttava ja korvatulpat ei auta!