Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

ampukaa mut, lähdin baarista vieraan miehen matkaan - olen yh

Vierailija
29.06.2007 |

en oo koskaan ennen tälläistä tehny. Kauhea morkkis. Baarissa aamuun asti rillutellu ja ihme rillipäänörtin mukaan vielä lähin. Jotenkin se yksinäisyys joskus jaksaa olla niin musertavaa, että haluaa nukkua jonkun kainalossa. Ja puol 9 aamulla kotiin kömpiny, pari tuntia nukkumista ja nyt nuokun töissä. Apua, jos ex tekisi jotain tälläista niin tuomitsisin rankalla kädellä vastuuttoman käytöksen. Ilmeisesti en ole maailman kaikkeuden ensimmäinen näin toiminut. Mutta kauhee olo. En ees muista koko tyypin nimeä! Kuinka tämmöstä elämää kukaan voi elää? Onneksi ei sentään seksiä harrastettu - oli sen verran saamaton tyyppi, että ehin nukahtaa. Mieskin (tai mikä poika lienee) oli vapaa, joten muita tuhoja ei oo, kuin mun täydellinen kontrolli.



ai niin, lapset tietenkin hoidossa muualla.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
29.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

on? Mikäli molemmat ovat sinkkuja, aikuisia, omasta toiminnastaan vapaasti päättäviä ihmisiä, lapset turvallisesti hoidossa jne, niin mitä ihmeen väärää tuossa nyt sitten on?



Itse ehdin kolmen yh-vuoteni aikana koluta läpi muutamankin vieraan miehen baari-iltojen jälkeen, enkä koskaan tuntenut mitään morkkista tai huonoa omaa tuntoa. Päin vastoin, harrastin antaumuksella seksiä silloin kun sopiva mies kohdalle osui, nautin seurasta ja kainaloaamuista. Kun molemmat ovat samalla aaltopituudella (ei suhdetta etsimässä) ei mitään pahaa makua pitäisi jäädä suuhun. Ja nyt moikataan iloisesti jos satutaan törmäämään.

Lopulta sitten aloin olla valmis uuteen suhteeseenkin, ja yksi näistä " baarituttavuuksista" on tänä päivänä avomieheni.

Vierailija
2/4 |
29.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nelonen, vitisit sä oot ollu reipas.

Ehkä mun ongelma tosiaan on se, että mulla on kauhea ikävä eksää, eikä oikeesti mikään villi-biletys-huuma. Vaan ihan vaan sellanen olo, että lohduttakaa äkkiä joku mua, kun en jaksa olla yksin ja inhoan elämääni noin yleisesti ottaen. Tää tyyppi oli ihan väärä mulle, eikä sitä lohdutustakaan nyt sitten tullu. Pitäis varmaan päästä vanhoista yli ennen kuin voi siirtyä eteenpäin. Mutta toisaalta aattelin, että joku pikkuvipinä auttais pääsemään ex:stä yli. Mutta ei se auta, vaan päinvastoin sitä enemmän luuseri olo tulee.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
29.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja voin siis kuvitella kuinka epätoivo loistaa musta kilsan päähän. Enkä sen takia löydä ikinä ketään ihanaa tyyppiä.



Oon kyllä ihan tavallisen hoikka ja nätti, ettei sen puolesta ongelmaa, mutta itseluottamus nollassa.

Vierailija
4/4 |
29.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

tai hyvää seksiä sen tyypin kanssa.