Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Jos kuskaat lastasi kouluun poimitko kyytiin myös lapsen koulutovereita?

Vierailija
28.11.2006 |

Olen kuljettanut koko syksyn poikaani 7v. kouluun. Yhden luokkakamun äiti laittaa tekstaria vähintään kolme kertaa viikossa että pääseekö Villensä meidän kyytiin kun hän menee itse aiemmin töihin. Vähän harmittaa koukata Ville kyytiin jatkuvasti etenkin kun kyyteily on täysin yksipuolista. Mutta eipä sitä kehtaa sanoa myöskään ei, koska Ville joutuisi kävelemään yksin kouluun ja reitti menee vilkasliikkeisen kaupungin läpi. Oma poikani lisäksi haluaa että Ville haetaan kyytiin. Eihän tää ole iso asia eikä mutka ole suuri, mutta koko syksyn tätä on jatkunut ni vähän jo nousee savu päästä. Niuhoko?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
28.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Koukkaamisia en tee kuin korkeintaan ihan poikkeusoloissa, esim. kaatosateessa.

Vierailija
2/3 |
28.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vuoroin vieraissa käydään...Villen vanhemmat voisivat vastavuoroisesti poimia teidän poikanne kyytiin niinä aamuina kun vievät itse Villensä kouluun. Ehkä voisit ehdottaa sitä heille?



Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
28.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ellei sussa ole naista kertomaan toiveitasi, niin omapa on häpeäsi!!! kuinka vaikea on sanoa: voitteko te hakea X: n tänään?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kaksi yksi