Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kysykää minulta neuvoa niin yritän auttaa!

Vierailija
13.10.2006 |

Olen ihan tylsistynyt ja ajattelin että voisin kuluttaa aikaani täällä. Eli jos on jotain ongelmia niin kertokaa niin yritän auttaa! :)

Ruokajuttuihin osaan ainakin antaa vinkkejä, samoin koira-asioihin, yms. Mutta kysykää ihan mitä vaan niin yritän auttaa!



-Pauliina-

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
13.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Taitoa ja tietoa löytyy, mutta paikka uupuu.

Vierailija
2/6 |
13.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

:)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
13.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eli nyt vaan selvittämään ketä johtoportaassa työskentelee, missä he liikkuvat vapaa-aikana ja sitten sinne itsekin tekemään itseäsi tunnetuksi!



-Pauliina-

Vierailija
4/6 |
13.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yh-äideillä kun tunnetusti on (aiheettomasti!!!) huono maine joissakin piireissä. (helppo pano toisin sanoen) Eli ei kannata mennä iskemään mihinkään, missä tämä kuva vahvistuu.

Oletko kokeíllut harrastuksia, tanssilavoja, internettiä..? Yleensäkin kannattaa olla aina liikkeellä siistinä ja hymyilevänä, sillä koskaan ei tiedä missä sen oikean kohtaa!

Varsinainen epätoivoinen etsiminen pelottaa usein miehiä, joten ei kannata kirjoittaa otsaan " epätoivoinen sinkku" .

Lapsista ole ehdottomasti alusta asti rehellinen, vaikka joiltakin miehiltä saisitkin siitä huonoa palautetta. Sen herra Oikean kun pitää ehdottomasti tulla toimeen lastesi kanssa ja hyväksyä heidät!



-Pauliina-

Vierailija
5/6 |
13.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tämä nyt ei ole rikoisalaasi, mutta kysyn kuitenkin. Kerro vastauksesi, arvostan sitä vaikka sinullla ei olisikaan varsinaista kokemusta asiasta.



Siis: Mikä ilmalämpöpumpuista olisi paras meidän taloon? Vai olisiko kuitenkin poistoilmalämpöpummpu paras? Onkohan se sisälle tuleva yksikkö kamalan näköinen, mitenköhän voisin naamioida sen kun se pitäisi ilmeisesti laittaa meidän olohuoneen oviaukon yläpuolelle?

Vierailija
6/6 |
13.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Me opetimme koirat pois sängystä sillä, että emme yksinkertaisesti päästäneet niitä sinne enää. Luovuttivat uikuttamisen parissa yössä. Eli makkarin ovelle vaan jotain esteitä!



Tai jos koiran sänky tulee teidän sänkynne viereen, niin väsymättä vaan aina komennatte sen alas sängystä ja sitten houkuttelette omalle paikalleen. (Huom! Ette siis komenna koiraa omalle sängylle, koiran sänky ei saa olla rangaistus, vaan komennatte sen vain pois teidän sängystänne!)

Tällä metodilla kestää kauemmin ja itsellä pitää olla hyvät hermot. Ja koiraa ei saa päästää välillä sänkyyn ja välillä taas kieltää kun tulee, vaan pitää pysyä tiukkana.



-Pauliina-