Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

järjetön huimaus!!! muilla?? miksi?

23.11.2006 |

nyt (vko 29 ??) on tullut niin kamala huimaus, että taju meinaa aina seistessä ja joskus istuessakin lähtee... toivottavasti ei oo vakavaa..? mietin itse että voisiko olla tuo hemoglobiini romahtanut vai mikäkö vaivaa. eilen tajusin ottaa rautatabletteja.

viime neuvolasta on aikaa jotain 5 viikkoa ja seuraava vasta parin viikon päästä, jaksankohan odotella.

ihmettelen sitä että kun raskaus on jo näin pitkällä niin kertaakaan ei ole otettu neuvolassa pissanäytettäkään!?



Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
24.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

mulla ainakin oli just tuota huimausvaivaa ennen kuin sain tietää, että hemppa oli romahtanut. Lisäksi oli huomattavaa hengästymistä ja puuskuttamista. Myös verenpaineongelmat tulee mieleen.



Jaksamista!



SS

Vierailija
2/3 |
24.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mua huimaa myös ja 29 viikkoa. Keuhkot ei pääse kunnolla täyttymään kun maha on alkanut painaa, josta hengästyn ja luulen että huimaus johtuu siitä ainakin minulla. Pitää muistaa hengittää kunnolla eikä vaan pintahengitystä! Olen soittanut ikäni huilua ja siinäkin pyörtyi jos hengitti pinnallisesti, vaikkei ollut raskaanakaan. Varsinkin nyt syödessä puuskutan ja huimaa ja samoin suihkussa ja saunassa alkaa pyörryttää. Mullakin on tosin hemoglobiini ollut alhainen enkä aina muista ottaa rautatabletteja. Seisoessa erityisesti alkaa huimata, jos vähänkään kauempaa on seisottava paikallaan.



Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
24.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

tosi outoa jos ei ole pissanäytettä otettu, onko tuo nyt edes mahdollista? Ainahan se otetaan neuvolassa, joka käynnillä! Mulla ainakin on lisäksi neuvolat kerran kuussa vaikka oon kolmatta tekemässä.