Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hackminna-ruokailuvälineistä

05.06.2006 |

Onko kenelläkään kokemusta Hackminna-ruokailuvälineistä ja erityisesti uudesta sinisestä väristä? Itsellämme on puoli tusinaa valkopäisiä Hackminna-ruokailuvälineitä, salaattiottimet, voiveitsi ja kastikekauha. Ovat olleet jokapäiväisessä käytössä jo kohta 15 vuotta ja olemme olleet tyytyväisiä. Nyt meidän pitäisi hankkia lisää ruokailuvälineitä ja olemme miettineet juuri Hackminnan ja Citterio 98:n välillä. Meillä on käytössä myös Hackmannin Elegiaa ja Tuuliaa, mutta minusta nuo teräksiset ruokailuvälineet ovat siitä ikäviä, että niihin jää juuri kädensijoihin jäljet kun niitä tyhjää tiskarista. Etenkin Elegian kanssa on ollut ongelmana sormenjäljet. Onko joku keksinyt miten välttyisi niiltä ikäviltä sormenjäljiltä?



Olen kyllä miettinyt valkoistakin Hackminnaa mutta ero näiden jo 15 vuotta käytössä olleiden ja uusien välillä on kyllä varmasti aika näkyvä. Voi olla hankalaa kattaa pöytää jos vanhoja ja ihan uusia aterimia on sekaisin. Jos jollakin on Citterio-ruokailuvälineitä niin onko tämä " sormenjälkiongelma" myös niiden kanssa??

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
06.06.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja kirkkaaseen toki jää jälki joka toisaalta on hyvin helppo pyyhkäistä pyyhkeellä pois - harjattuun ei jää jälkeä (meillä siis kumpaakin).



Meiltä löytyy myös vanhoja valkoisia ja tummanvihreitä Hackminnoja paljon. Ongelmana on ollut nyt se että kun valkoiset, jotka kaikkein vanhimpia, ovat kuluneet, ovat ne nyt tiskikoneessa alkaneet ottaa väriä vihreistä varsista. Eli meillä ovat menossa hyvin pian roskikseen...lähinnä siis mietin voiko teillä käydä myös näin kun vanhoista valkoisista kiiltävä pinta tarpeeksi kulunut. Toki jos muistaa, voi aina lajitella välineet tiskikoneeseen värien mukaan ;-).

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi viisi yksi