Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kysymys supistuksista!

02.05.2007 |

Hei ja kiitos etukäteen jos jollain on kokemuksia/kommentteja! Eli tänään koko aamupäivän (ja viikonloppuna tuntui silloin tällöin) on ajoittain tuntunut selän puolella painon/paineen tunnetta. Ikään kuin olisi äkillisesti kova vessahätä vaikka ei olekaan. Voiko supistus tuntua tältä? Myös tuolla kohdunsuun suunnalla tuntuu ajoittain vihlaisevaa kipua. Painuukohan vauva jotenkin vauhdilla alaspäin - onko ehkä toiveita että nämä " merkit" liittyisivät synnytyksen käynnistymiseen?



Vauva ei ole mitenkään rauhallinen, liikuskelee tasaiseen tahtiin. Jotenkin siis hankala tietää mikä mistäkin johtuu...



t. iida-linnea 40+6

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
02.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

siltä että suppreita voisi olla. Supistukset voi tuntua myös menkkamaisina tuntemuksina. On niin hankala sanoa, kun jokainen tuntee niin yksilöllisenä.



Toivotaan kuitenkin että olisi supisteluja ja synnytys käynnistyy :) Viikkoja on kertynyt jo ihan riittävästi, vai kuinka? :)

Vierailija
2/2 |
02.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitos kommentistasi! Ja KYLLÄ, saisi vauva jo syntyä! Jospa nämä tuntemukset hiljalleen veisivät kohti synnytystä.



Odottavan aika vaan tuntuu niiiiiin pitkältä.



t. iida-linnea

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla