esikoisen ja kakkosen imetys
Mites on teillä sujunut esikoisen ja seuraavien lasten imetys? jos eka on takkuillut siks et ei ole tullut maitoa niin miten seuraavan kans?
Kommentit (3)
Meillä kanssa esikoisen imetys takkuili alusta saakka, ja hän saikin jo laitoksella lisämaitoa pullosta..
Pikkukakkosta olen imettänyt alusta alkaen mallikkaasti eikä ikuna olla lisämaitojakaan tarvittu. Ei myöskään tuttia kelpuuta, joka esikoisella oli..
Eli voi hyvinkin olla niin, että eka kerta epäonnistuu, mutta toinen kerta on mitä mainioin. =)
Mukava lukea pidelipom, et toinen voi onnistua vaikka eka menis mönkään..täällä eka ja korvikkeella ollaan=( kaikki keinot testattu eikä apua...myös korviketta laitokselta saakka..
lisää kokemuksia, kiitos =)
esikoinen ei suostunut ollenkaan tissille vaikka maitoa tuli, suostui juomaan vain pullosta. kakkonen oppi tissille kunnolla noin 6vk ikäisenä, eli ennen sitä rintakumin kanssa taistelun jälkeen imi hetken kunnes yhtäkkiä suostui ottamaan ensin toisen tissin ja viikon kuluttua toisen tissin ilman mitään apuvälinettä ja nyt tissillään pääasiallisesti ja lisäksi hieman pullosta lisänä.
Mites on teillä sujunut esikoisen ja seuraavien lasten imetys? jos eka on takkuillut siks et ei ole tullut maitoa niin miten seuraavan kans?