Alehaalari jäi kauppaan
ja nyt alkaa kaduttaa. Meidän tyttö on 2v. ja käyttää Reimatecin 92 senttistä haalaria. Olin ajatellut et menis sillä vielä ens syksyn ja jätin kauppaan alessa olevan isomman Reimatecin. Ajattelin, et olis ollut jotenkin tylsää ostaa kaksi samanlaista haalaria.
Nyt tyttö oli 2v neuvolassa 90 cm, ja mietin et joudunko kuitenkin ostamaan syksyllä uuden haalarin? Mitä mieltä olette?
Kommentit (2)
Meidän neiti 1v5kk ja ostin ens talveksi 92cm Motion wearin haalarin. Kokeilin sitä tytölle ja se olikin nyt jo sopiva. Kävin ostamassa ens talveksi alesta 98cm reimatecin, toi 92cm haalari ei tosiaan mene koko ens talvea, saattaa mennä alkutalvesta. Motion wearin haalari maksoi onneksi 23 euroa joten ei kauheasti harmita, ja haalari on kovassa käytössä. Ei teilläkään varmaan toi haalari riitä koko talveksi.
poikani on samanikäinen ja 94cm pitkä.käyttää 98cm toppapukua nyt ja tilasin jo ensi talveksi 110cm puvun.noh tuo 104cm ois riittäny mut poika viruu pituutta nopeasti.Joten kyllä minusta kannattaa ostaa se kun ei tyttösi enää syksyllä mahu varmasti